برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
  • 1403/04/08 - 23:44
  • 174
  • 2 دقیقه
به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

نگاه ویژه تیم مدیریتی استان به حوزه سلامت

دکتر میعادفر رئیس سازمان اورژانس کشور در حاشیه افتتاح و بهره برداری از مرکز پایش مراقبتهای درمانی دانشگاه و در مصاحبه با خبرنگار وب دا گفت .

دکتر میعادفر رئیس سازمان اورژانس کشور در حاشیه افتتاح و بهره برداری از مرکز پایش مراقبتهای درمانی دانشگاه و در مصاحبه با خبرنگار وب دا گفت: در دولت سیزدهم 327 پایگاه اورژانس در کل کشور راه اندازی شد و از این 327 پایگاه 22 مورد در استان آذربایجان غربی راه اندازی شد و این بیشترین احداث پایگاه در طول خدمات دولت سیزدهم با سه سال سنوات است و این نشان می دهد دانشگاه در صدد انجام اقدامات موثر در حوزه فوریتهای پزشکی است و ماحصل آن کاهش حوادث ترافیکی و مرگ و میر حاصل از آن در استان آذربایجان غربی است و این نشان دهنده انتخاب صحیح محل پایگاه ها و اثر بخشی اقدامات است.

دکتر میعادفر با ابراز خرسندی از افتتاح مرکزMCMC که برای وزارت  بهداشت، سازمان اورژانس کشوری و  دانشگاه علوم پزشکی با اهمیت هستند عنوان کرد: با وجود اینکه مرکز  EOC و MCMC در مرکز اورژانس مستقر است ولی متعلق به رئیس دانشگاه است و تمام ارکان دانشگاه در آن سهیم هستند و در حوادث منطقه فرماندهی در این مرکز برپا می شود .

وی خاطرنشان کرد: در زلزله خوی اورژانس در اولین فرصت در محل حضور یافت و با حضور سریع اکیب اورژانس در محل خدمات کافی ارائه شد.

دکتر میعادفر بیان کرد: در حوزه فوریتهای پزشکی بیش از 650 پروژه کوچک و بزرگ اجرا شد که در حدود 400 پروژه به اتمام رسید.

رئیس سازمان اورژانس کشور در ادامه افزود: 200 پروژه با میانگین 50 درصد پیشرفت وجود دارد که بیشترین پروژه در استان آذربایجان غربی است و این نشان دهنده نگاه ویژه تیم مدیریتی استان به حوزه سلامت دارد.

دکتر میعادفر با ابراز رضایت از عملکرد استاندار و تیم مدیریت استان قول تهیه چند دستگاه موتورولانس، رفع نواقص بخش IT، ساخت مهمانسرا برای پرسنل و تخصیص تعدادی آمبولانس از 200 آمبولانس ترخیص شده از گمرک را داد .

این مقام مسئول گفت: در سال گذشته 20 میلیون بار با اورژانس115تماس گرفته شد و 6 میلیون ماموریت انجام گردید و بیش از 4 میلیون بار به منزل افراد مراجعه شد .

وی در ادامه از عملکرد عالی اورژانس استان در ایام اربعین گفت و اشاره کرد: استان آذربایجان غربی بدون درخواست  کمک از دیگر استانها در این ایام بسیار کارآمد بوده است .

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار برگزیده,سایت ریاست
  • کد خبر : 7529
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

تنظیمات قالب