21:50:30 - 23 خرداد 1403

پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دا آذربایجان غربی

برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
  • 1403/03/21 - 14:15
  • 104
  • 2 دقیقه
به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

بهره برداری از گروه موسسات مردم نهاد خانواده بهار نکو نمایندگی ارومیه

21 خرداد ماه 1403 در سالن جلسات حوزه ریاست انجام شد.

21 خرداد ماه 1403 مراسم بهره برداری از گروه موسسات مردم نهاد خانواده بهار نکو نمایندگی ارومیه با حضور حجت الاسلام  دکتر مقامی مدیر عامل موسسه بهار نکو ، دکتر ولی زاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و حجت الاسلام طاهری رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و ماموستا کلشی نژاد امام جمعه اهل تسنن ارومیه و عزیزیان کشیش کلیسای شرق آشور ارومیه و جمعی از هیات رئیسه دانشگاه و سایر سازمانها در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار گردید.

حجت الاسلام دکتر مقامی مدیر عامل موسسه بهار نکو گفت: با تلاشهای حجت الاسلام طاهری موفق شدیم دومین نمایندگی فرا استانی را در غرب کشور افتتاح کنیم.

وی افزود: از تمامی مسولین استانی تشکر ویژه را دارم که این افتخار نصیب استان آذربایجان غربی گردید و‌ این موسسه در ارومیه افتتاح شد .

مدیر عامل موسه بهار نکو در این جلسه عنوان کرد:  آموزشهای هنگام ازدواج تاثیر فراوانی در کاهش درصد طلاق دارد .

حجت الاسلام دکتر مقامی خاطر نشان کرد: شروع این موسسه بصورت مردمی و همگانی بوده  و بهار نکو یکی از افتخارات نظام است که از بدنه شروع به رشد نموده و صدردصد زوجین این دوره ها را میگذرانند و در حدود ۳۰۰ استاد در این حیطه در حال تدریس می باشند و هیچ هزینه ای برای دانشگاه ندارد .

این مقام عالی افزود: در این کار خیر همه دستگاهها باید کمک کنند.

حجت الاسلام مقامی با اشاره به اهمیت این موسسه خاطر نشان کرد: در دوران کنونی به قول رهبر انقلاب حل مشکلات کشور به حقله های میانی مربوط است .

دکتر ولی زاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز در این جلسه عنوان کرد: یکی از وظایف و اولویتهای مهم  وزارتخانه و دانشگاه علوم پزشکی در سطح استان مقوله جوانی جمعیت است و این موسسه کمک حال استان و دانشگاه در این حوزه خواهد بود .

وی افزود: افزایش جمعیت سالمندی از معضلات و چالشهای سیستم سلامت کشور است و امیدواریم  این چالش با افزایش تعداد جمعیت جوان حل شود .

این مقام عالی با ابراز خرسندی گفت: خیلی خوشحالم این موسسه برای تثبیت بنیان خانواده و تشویق به ازدواج ، معضلات پیش روی ازدواج را در راستای منویات مقام معظم رهبری حل کند.

در ادامه حجت الاسلام طاهری رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به تکالیف قانونی محول شده به دستگاه های اجرایی کشور نسبت به رسیدگی به مسئله جوانی جمعیت یادآور شد: ماهیت امور پزشکی و درمانی ماهیت انسان دوستانه است و وظایف این نهاد صرفا به مسائل جسمی افراد جامعه منحصر نمیشود بلکه ابعاد روحی و روانی افراد را نیز شامل میشود.

وی افزود: مجموعه بهار نیکو نسبت به بهبود وضعیت روحی و روانی جامعه بخصوص برای زوج های جوان احساس تکلیف می کند و با حمایت های تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی استان، به صورت تخصصی به حوزه سلامت روانی و روانشناسی اجتماعی ورود کرده است.

گفتنی است اهدای دسته گل به یادمان شهدا ، اهدای احکام اعضا و دبیر شورای راهبردی موسسه بهار نکو نمایندگی آذربایجان غربی و نیز رونمایی از پوستر راه اندازی و بهره برداری از موسسه بهار نکو از دیگر بخشهای این مراسم بود .

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار برگزیده,سایت ریاست
  • کد خبر : 7024
کلمات کلیدی
رعنا خیاط خویی
خبرنگار

رعنا خیاط خویی

تصاویر

تنظیمات قالب