18:12:08 - 04 خرداد 1403

پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دا آذربایجان غربی

برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
  • 1403/02/23 - 19:24
  • 47
  • 1 دقیقه
به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

۲ بیمارستان با ۲۹۲ تخت در آذربایجان‌غربی آماده افتتاح است

دکتر ولی‌زاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد .

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: با تلاش های صورت گرفته در دولت سیزدهم، اقدامات قابل توجهی برای توسعه زیرساخت های درمانی در استان انجام شده که یکی از نتایج آنها، آماده افتتاح بودن ۲ بیمارستان با ۲۹۲ تخت در جنوب استان است.

دکتر محمدامین ولی‌زاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ۲ بیمارستان شامل فاز توسعه ۲۰۷ تختخوابی نقده و بیمارستان ۸۵ تختخوابی اشنویه است.

وی اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، این ۲ مرکز درمانی تا یک ماه و نیم آینده بهره برداری خواهند شد.

وی اظهار کرد: علاوه بر آن، سه بیمارستان در جنوب استان، ۲ مرکز درمانی در شمال استان و یک بیمارستان در ارومیه نیز در حال احداث هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: این بیمارستان ها ۴۵۰ تختخوابی شهید بهشتی ارومیه، ۳۵۰ تختخوابی میاندوآب، ۳۵۰ تختخوابی مهاباد، ۲۵۰ تختخوابی بوکان، ۲۵۰ تختخوابی سلماس و ۱۰۰ تختخوابی چایپاره را شامل می شود.

دکتر ولی زاد گفت: افق این طرح ها سال ۱۴۰۴ تعیین شده و امیدواریم با انجام اقدامات ساختمانی و تجهیزی، این مراکز درمانی را در سال افق به مدار خدمت رسانی وارد کنیم که در آن صورت، سرانه تخت های بیمارستانی آذربایجان غربی جهش قابل توجهی خواهد داشت.

وی افزود: البته در صدد هستیم بیمارستان ۴۵۰ تختخوابی شهید بهشتی ارومیه را در یک و نیم سال آینده به اتمام برسانیم تا ۴۵۰ تخت در مرکز استان وارد مدار شود.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,سایت ریاست
  • کد خبر : 6001
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

تنظیمات قالب