صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
پنج شنبه ٠٣ مهر ١٣٩٩
اخبار > همراه با مردم ، مسئولین نیز باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

همراه با مردم ، مسئولین نیز باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند

کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا ویروس شهرستان مهاباد با حضور رئیس قرار گاه دانشگاهی مقابله با کرونا و معاونین  دانشگاه برگزار شد.

کارگروه تخصصی مقابله با کرونا ویروس شهرستان مهاباد با حضور  دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و رئیس قرار گاه دانشگاه مبارزه با کرونا ویروس استان ، دکتر ایرج محبی جانشین رئیس قرار گاه ،دکتر ابراهیم حسنی معاون درمان دانشگاه ، دکتر رسول انتظار مهدی معاون بهداشتی دانشگاه و دکتر جلال غفار زاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ، مدیر شبکه،فرمانده نیروی انتظامی، فرمانده ارتش ،سپاه ، رئیس سازمان نظام پزشکی و جمعی از مسئولین و سازمانهای مردم نهاد شهرستان و اصحاب رسانه  در محل سالن اجتماعات تالار وحدت شهرداری مهاباد برگزار شد.

دکتر آقازاده در این کارگروه بیان داشت:صدا و سیمای مرکز مهاباد پتانسیل خیلی خوبی برای استان آذربایجان غربی و هم برای مناطق با زبان و گویش محلی می باشد و ما تاکید داشتیم که نه تنها شبکه بهداشت و درمان مهاباد بلکه کلیه روسای شبکه های مناطق کرد نشین به شکلی جهت تولید محتوا مشارکت داشته باشند چون هر چقدر ما بتوانیم با زبان محلی پیام های بهداشتی را منتقل کنیم  تعداد بیننده بیشتر می شود.

وی افزود: بحران در هرمنطقه با توجه به شرایط ویژه خود کنترل می شود استان آذربایجان غربی دارای ویزگیهای خاص خود بوده یعنی باید منطقه ای عمل شود.

وی اضافه کرد: در شهرستان مهاباد حضور مردم به صورت تجمعی در مراسم عروسی و مجالس ترحیم و آرامستانها می تواند باعث انتشار بیماری شود لذا لازم است با فرهنگ سازی درجلوگیری از انتشار بیماری کووید 19 تلاش کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اضافه کرد: باید دورهمی های خانوادگی را کمتر کنیم  .

دکتر جواد آقازاده اشاره داشت: اگر همراه با مردم ، مسئولین فاصله اجتماعی را رعایت نکنند چگونه انتظار دارند مردم آن را رعایت کنند لذا نباید تضاد و تناقضی در گفتار و رفتار ما وجود داشته باشد .

وی افزود: بحث استفاده از ماسک ، فاصله گذاری اجتماعی هوشمند و رعایت پروتکل های بهداشتی را باید از خودمان شروع کنیم .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی بیان داشت: برای بیماری کرونا در حال حاضر واکسن و دارویی وجود ندارد و مواردی که در مورد داروهای ضد کرونا مطرح می شود ریشه تجاری دارد .

دانشگاه بر اساس گاید لاین های وزارت بهداشت عمل می کند . داروها و روشهای پلاسما درمانی برای درمان بیماری کووید 19 در مرحله تحقیق بسر می برد و در سطح کشور و استان براساس پروتکل ها و گاید لاین ها مشخص عمل می کنیم .

دکتر آقازاده اظهار داشت: بیانات مقام معظم رهبری راهگشا است سخنان ایشان به عنوان رهبر و مجتهد مبنای علمی ،فرهنگی اجتماعی دارد و دارای حکمت می باشد.

وی افزود: امروز استان ما در مرحله هشدار است ولی به هیچ وجه نباید خوش خیال باشیم . ما در جنگ با ویروسی هستیم که ناشناخته است شما وقتی دشمن را نمی شناسید باید خیلی محکم با آن برخورد کنید.

دکتر آقازاده تصریح کرد : در بازدیدی که از برگزاری جلسه کنکور داشتم شاهد بودیم که فاصله گذاری اجتماعی رعایت شده بود و همه داوطلبان از ماسک استفاده می کردند و وسایل ضدعفونی هم در دسترس بود.

رئیس قرار گاه دانشگاهی مبارزه با کرونا در استان ضمن تشکر از استاندار و نماینده ولی فقیه در استان افزود: اعمال محدودیتها به موقع  انجام گرفت شاید اولین استانی که محدودیتها  را به وزارت بهداشت اعلام کرد استان آذربایجان غربی بود  و با حمایت های استاندار و نماینده ولی فقیه اعمال محدودیتها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اجرای پروتکل های بهداشتی در سطح استان به خوبی انجام شد.١٦:٠٦ - سه شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٣٢١٥٠    /    تعداد نمایش : ١٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج