صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
پنج شنبه ٢١ فروردين ١٣٩٩
اخبار > لزوم مشارکت مضاعف مردم استان در سامانه خود اظهاری کرونا ویروس


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

لزوم مشارکت مضاعف مردم استان در سامانه خود اظهاری کرونا ویروس

  این مطلب را معاون فنی مرکز بهداشت استان در دیدار با مسئولین شبکه بهداشت و درمان مهاباد اعلام کرد.

نشست هم اندیشی معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه با مدیر شبکه ،رئیس مرکز بهداشت، مسئولین واحدهای ستادی و رابط بحران بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد در محل سالن کنفرانس مرکز بهداشت مهاباد برگزار شد.

دکتر حقیقی در این جلسه اظهار داشت: برنامه بسیج ملی مبارزه با کرونا که در سال گذشته به تمامی شبکه بهداشت و درمان شهرستان های ابلاغ شد مشتمل بر 3 بخش فرآیندهای الکترونیک ،تیم های اجرایی و کمپین اطلاع رسانی می باشد.

وی افزود : در بخش اول که مربوط به فرآیندهای الکترونیک بوده شامل سامانه خود اظهاری بیماری کرونا ویروس به آدرس الکترونیکی  salamat.gov.ir می باشد که این سامانه باید اصولا به نحو مطلوبی به مردم جامعه اطلاع رسانی شود.

وی اظهار داشت : مشارکت مردم آذربایجان غربی در ورود به این سامانه بین 3 تا 5 درصد متغیر است کسانی که وارد این سامانه می شوند باید در ابتدا کد ملی و تاریخ تولد و  و کد امنیتی 4 رقمی را وارد کرده سپس وارد قسمت پرسشنامه شوند در قسمت پرسشنامه بعد از پاسخگویی به سوالات و وارد کردن شماره موبایل خود پیامکی از طرف وزارت بهداشت برای شخص ارسال می شود.

دکتر حقیقی خاطرنشان کرد: وقتی فردی وارد سامانه می شود به این معنا است که اعلام نیاز می نماید در حالت فوری فرد مورد نظر باید ظرف 24 ساعت و در حالت غیر فوری باید ظرف 48 ساعت توسط مراقبین سلامت وضعیت و علایم فرد پیگیری شود. اگر لازم بود فرد را به خانه بهداشت و یا پایگاه سلامت فراخوانی کرده و تب سنجی برای فرد مراجعه کننده باید انجام شود و در صورت داشتن علایم حاد فرد مذکور را به مرکز 16 غربالگری بیماری های واگیر ارجاع دهند.

 


١٤:٤٧ - پنج شنبه ٧ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٣٠٠٠٨    /    تعداد نمایش : ٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج