صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
دوشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٨
اخبار > هفتمین جلسه کمیته اعتبار بخشی برنامه های آموزشی دانشگاه برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش دکتر کارگری روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه

هفتمین جلسه کمیته اعتبار بخشی برنامه های آموزشی دانشگاه برگزار شد

هفتمین جلسه کمیته اعتبار بخشی برنامه های آموزشی دانشگاه با محوریت بررسی " استانداردهای تدوین شده اعتبار بخشی آموزشی دوره کارشناسی پرستاری " برگزار گردید .

دکتر آرام فیضی ، مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی و دبیر کمیته اعتبار بخشی برنامه های آموزشی دانشگاه ضمن اعلام این خبر افزود : با مشارکت اعضای اصلی کمیته ، معاونین آموزشی و پژوهشی و مدیران گروه های آموزشی دانشکده پرستاری و مامایی ارومیه ، نشست تخصصی بررسی استانداردهای پیشنهادی دوره کارشناسی رشته پرستاری در مورخ 21 بهمن ماه سالجاری در محل سالن اندیشه برگزار گردید .

وی با بیان اینکه برای ارتقای کیفی آموزش ، می بایستی به مقوله اعتبار بخشی آموزشی توجه ویژه ای گردد گفت : پیش بینی می گردد تا پایان سالجاری شاهد تصویب استانداردهای تدوین شده در شورای آموزشی دانشگاه باشیم .

دکتر یوسف حقیقی مقدم عضو هیات علمی دانشکده پرستاری ارومیه و عضو تیم تدوین کننده استانداردهای پیشنهادی دوره کارشناسی رشته پرستاری ، گفت : به این منظور مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه  با همکاری دانشکده پرستاری ارومیه  نسبت به فراهم کردن مقدمات این امر اقدام نمودند .  در گام نخست متن اولیه پیش نویس استانداردهای پیشنهادی توسط جمعی از کارشناسان آموزش پزشکی و نیز برخی از اعضای هیأت علمی دانشکده پرستاری  در قالب نشست ها و جلسات تخصصی و  بر اساس کوریکولوم برنامه آموزشی رشته پرستاری و آیین نامه های مرتبط تدوین گردید.

دکتر بهروز کارگری مسئول برنامه های اعتبار بخشی آموزشی برنامه های آموزشی دانشگاه با تاکید بر ضرورت و اهمیت برنامه خودارزیابی و اعتبار بخشی برنامه های آموزشی گفت : به دنبال پیاده سازی طرح تحول آموزش که یکی از بسته­های اصلی آن توجه بیش از پیش به مقوله اعتباربخشی دوره­های آموزشی است و کسب تجربیات کشوری و دانشگاهی در زمینه پیاده سازی استانداردهای ملی و انجام خودارزیابی، ضرورت تدوین و بازنگری استانداردهای دوره های آموزشی  بیش از پیش احساس می­شد. لذا این کمیته تدوین استانداردهای پیشنهادی دوره کارشناسی رشته پرستاری را در دستور کار خود قرار داد.

در ادامه این نشست ، معاونین آموزشی و پژوهشی و تعدادی از مدیران گروه های آموزشی دانشکده پرستاری و مامایی ضمن استقبال از برنامه اعتبار بخشی  با تاکید بر مشارکت فعال و حداکثری اعضای هیات علمی دانشکده پرستاری و مامایی ارومیه به بیان نقطه نظرات پیشنهادی پرداختند.

تشکیل کمیته اعتبار بخشی آموزشی دانشکده پرستاری و مامایی ارومیه از مهمترین مصوبات این جلسه بود که مقرر  گردید برنامه عملیاتی و زمان بندی شده اعتبار بخشی آموزشی دوره پرستاری ظرف هفته آینده ابلاغ گردد.

 


٠٨:٣٤ - چهارشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٩٤٥    /    تعداد نمایش : ٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج