صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
دوشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٨
اخبار > حساس سازی غیر معمول، کمک کننده نیست


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش اصغر زاده مسئول روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه

حساس سازی غیر معمول، کمک کننده نیست

  دکتر حسنی معاون امور درمان دانشگاه علوم پزشکی در سمینار وبیناری مدیریت مراقبت و کنترل کروناویروس جدید گفت : اينكه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی با یک اقدام به موقع  و بدون اینکه مشکل خاصی وجود داشته باشد آمادگی های لازم در پیشگیری و کنترل این بیماری را ایجاد کرده است ، نکته ي بسیار مهم و حائز اهمیت است و نشان از ظرفيت بالاي مجموعه دارد.

وي در ادامه ضمن اشاره به  جلسه هاي متعدد برگزار شده با محور آمادگي حوزه هاي مختلف دانشگاه در مواجهه با اين بيماري ، از کلیه همکاران و مدیران و مسئولین و شبکه ها درخواست كرد که در این برهه از زمان كه بازار شایعات داغ هست ، از ارائه اطلاعات اشتباه و غلط به مردم و جامعه آن هم از سمت مجموعه سلامت باشد  به شدت اجتناب كنند چرا كه فقط باعث ایجاد مشکلات زیادی در سطح کلان خواهد شد .

دکتر حسنی همچنین گفت: باید در خصوص این بیماری حساس و آماده باشیم اما حساس سازی غیر معمول، کمک کننده نیست و امروز اطمینان بخشی بیش از حساس سازی کمک کننده خواهد بود .

 وی با تاکید بر این مطلب که "هر مخاطب باید مروج سلامت باشد" ، افزود: شست و شوی مرتب دست ها، پوشاندن دهان و بینی هنگام عطسه یا سرفه، دوری از افراد دارای علائمی شبیه آنفلوآنزا  و خودداری از تماس محافظت نشده با حیوانات وحشی و اهلی از جمله رعایت موازین بهداشتی است که مردم باید به این موارد توجه جدی داشته باشند.

در ادامه معاون درمان به این نکته اشاره کرد که کشندگی ویروس کرونا نسبت به سایر ویروسها حتی آنفلوانزای  H1N1 و مرس و سارس کمتر است و خوشبختانه حتی ویروس کرونا وارد کشور ما نشده است. ولی این دلیل بر این نیست که ما آمادگی خودمان را حفظ نکنیم دانشگاه علوم پزشکی در دو قسمت فوریتهای پزشکی (پیش بیمارستانی) و بیمارستانها آمادگی کامل در مقابله و پیشگیری از این ویروس را دارند.

دکتر حسنی در پایان سخنان خود ضمن اشاره به مراقبتهای فردی  گفت: رعایت بهداشت فردی مهمترین راه پیشگیری از ویروس کرونا و سایر ویروسها است.

 


١٨:١٣ - دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٩٤١    /    تعداد نمایش : ٢٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج