صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
دوشنبه ٠٧ بهمن ١٣٩٨
اخبار > نقش ویژه استخرها در میان اماکن عمومی و اهمیت آن در تأمین سلامت


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش محمدی مسئول ورابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سردشت

نقش ویژه استخرها در میان اماکن عمومی و اهمیت آن در تأمین سلامت

بازدیدهای بهداشتی مستمر از استخر های شنا ضروری است .

این مطلب را مسئول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت سردشت عنوان کرد .

مهندس احمد امینی کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت سردشت در بازدید از استخر های سطح شهر سردشت گفت: این اقدام با هدف آگاهی از وضعیت استخرها، وضعیت بهداشت فردی، بهداشت آب استخر، وضعیت فیزیكی ساختمان استخر، تجهیزات موجود و میزان كلر ،PH، درجه حرارت استخرها طی برنامه ای ضربتی با حضوربازرسان بهداشت محیط انجام شده و افزود: با توجه به امكان انتقال بیماری های عفونی و پوستی از طریق آب استخرها، انجام چنین بازدیدهایی ضروری است .

مهندس امینی به جایگاه استخرها در میان اماکن عمومی و حساسیت ویژه این صنف در تأمین سلامت مراجعین اشاره کرد و افزود: عدم رعایت اصول بهداشتی در استخر ها می تواند نقش بسزایی در مخاطرات سلامتی افراد داشته باشد.

امینی تصریح نمود: با توجه به اینكه استخرهای شنا، محل مناسبی برای رشد میكروارگانیزم های بیماری زا است، نمونه برداری از آب استخرها برای انجام آزمایشات میكروبی وهمچنین بررسی کدورت نیزبه صورت مرتب انجام می شود.

وی اظهار داشت: بر اساس گزارش بازدید كارشناسان، مدیران استخرهایی كه موارد بهداشتی را رعایت نكنند و به توصیه های بازرسان بهداشت محیط بی توجه باشند، به مراجع قضایی ارجاع داده می شوند.

مهندس احمد امینی عنوان نمود : از نظر شاخصهای کنترل کیفی کلرسنجی و نمونه برداری میکروبی وضعیت استخرها مناسب است اما متصدیان استخر باید مقررات بهداشتی و ایمنی را نیز به منظور پیشگیری از انتقال بیماریهای عفونی اجرا نمایند.

وی یادآور شد کنترل و ثبت کیفیت آب استخر در هر سانس، پایش کارایی سیستم تصفیه، استفاده از سامانه گندزدایی مورد تایید بهداشت، حفظ دمای آب استخر و جکوزی در محدوده استاندارد، توجه به ظرفیت استخر در هر سانس، حضور مستمر نجات غریق، توجه به ایمنی استخر، کنترل دوش گرفتن و عبور از حوضچه کلر از جمله مقرراتی است که باید توسط مدیران استخرها رعایت شوند.

کارشناس مسئول بهداشت محیط سردشت از شهروندان درخواست نمود در صورت مشاهده هر گونه مورد غیربهداشتی در استخرها از جمله عدم شفافیت یا کیفیت پایین آب با شماره تلفن190 مربوط به سامانه شکایات مردمی وزارت بهداشت یا تلفن 04444330773 واحد بهداشت محیط و حرفه ای شهرستان سردشت، تماس بگیرند .


 


١٩:٠٠ - شنبه ٢١ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٣٨٢    /    تعداد نمایش : ٨١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج