صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
دوشنبه ٠٧ بهمن ١٣٩٨
اخبار > دومین مجمع سلامت شهرستان تکاب برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مقصودی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تکاب

دومین مجمع سلامت شهرستان تکاب برگزار شد

دومین مجمع سلامت شهرستان تکاب صبح شنبه 21 دیماه 1398 و با حضور دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ، دکتر زمانی فرماندار تکاب ، دکتر هاشمی نماینده مردم تکاب و شاهیندژ در مجلس شورای اسلامی ، دکتر میرزایی مسئول دبیرخانه سیاستگذاری سلامت دانشگاه و جمعی از مسئولین ادارات در فرمانداری شهرستان ‌تکاب برگزار شد .

در این جلسه دکتر زمانی فرماندار تکاب طی سخنانی بر اهمیت حوزه سلامت اشاره کرده و گفت: ارتقای سطح سلامت تنها بر عهده دانشگاه علوم پزشکی نیست و باید تمامی ادارات در این امر هماهنگی و همکاری لازم را باید با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند .

وی در خصوص بیمارستان در حال احداث نیز گفت: امیدواریم با تلاش مسئولین شهرستانی و مساعدت مسئولین استانی در اتمام این پروژه ومساعدت دانشگاه علوم پزشکی در تجهیز این بیمارستان که در مراحل پایانی پروژه می باشد به بهره برداری برسد.


دکتر سعیدی مدیر شبکه بهداشت و درمان تکاب نیز در این مجمع  به همکاری و هماهنگی بین ادارات اشاره کرد و گفت جلب توجه مسئولین  کشوری  و نیز مسئولین استانی از یک طرف  و هماهنگیو همکاری در  بین مسئولین ادارات شهرستان از طرف دیگر در راستای حل مشکلات بسیار تاثیر گزار خواهد بود .

وی ادامه داد: نقش حوزه سلامت در ایجاد جامعه سالم 30 درصد بوده که شامل ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مردم می باشد و بقیه ارگانها و ادارات نیز در حطیه وظایف خود در راستای ایجاد جامعه سالم باید تلاش و همکایرلازم را داشته باشند .

دکتر سعیدی در ادامه مطالب به ارائه گزارش عملکرد شبکه بهداشت و درمان در سال 98 شبکه بهداشت و درمان پرداخت .

ماموستا اسماعیلی امام جمعه اهل تسنن به دستورات دین اسلام در مورد سلامتی انسان و دفاع از حقوق انسان اشاره کرد و افزود:  وظیفه حکومت  ، صیانت از سلامتی جسم و روح  و حفظ کرامت و حیثیت انسانی و توجه به نیازهای انسان می باشد .

ماموستا اسماعیلی افزود: با توجه به شرایط موجود انتظار می رود تمامی ادارات و ارگانها نه تنها در سلامت و بهداشت فردی بلکه در ایجاد سلامت اجتماعی در جامعه تلاش و همکاری های لازم را داشته باشند .

دکتر همایون هاشمی نماینده مردم تکاب و شاهیندژ در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: لازم است تمامی ادارات در راستای تحقق اهداف سلامت و بالا بردن سطح سلامت شهرستان تکاب باهم همکاری و هماهنگی لازم و بیش از پیش را داشته باشند وی افزود: با حضور مسئولین کشوری و استانی و مشاهده وضعیت موجود در شهرستان وهمکاری ، هماهنگی و تلاش مسئولان شهرستانی در راستای بهبود وضعیت موجود و بالا بردن سطح کیفی خدمات می توان قدم های موثری برداریم .

برخورداری رئیس دادگستری تکاب نیز در دومین مجمع سلامت شهرستان تکاب گفت: وضعیت نظارت بر مشکلات بهداشتی در شهرستان‌  تکاب از طرف پرسنل شبکه بهداشت و درمان مطلوب و  قابل تحسین می باشد .

نماینده مردم تکاب و شاهیندژ در مجلس ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی بیمارستان در حال احداث که از طرح های بهداشت درمانی در شهرستان بوده و در مراحل پایانی پروژه می باشد باید تمامی تلاش خود را جهت تکمیل پروژه از نظر فیزیکی و تجهیز این بیمارستان توسط دانشگاه علوم پزشکی به کار بندیم .


دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در این مجمع طی سخنانی ضمن تاکید بر لزوم توسعه همه جانبه در استان و بویژه عرصه سلامت گفت : بحث توسعه یکی از اولویت های مهم دانشگاه علوم پزشکی در استان بود و نقشه راه توسعه سلامت استان توام با عدالت ترسیم شده است .

وی افزود: با همدلی ، همکاری و وفاق تمامی مسئولین ،رتبه دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی و شاخص های سلامت ارتقا داشته است پس می طلبد بعد از این  با همکاری همه سازمانها در  ارایه خدمات بهداشتی و درمانی مناسب  به مردم تلاش کنیم .

دکتر آقازاده همچنین در خصوص بیمارستان در حال احداث شهرستان تکاب گفت : تمامی تجهیزات اکنون آماده نصب و راه اندازی می باشند و امیدواریم مسئولین شهرستان با پیگیری لازم  برای اتمام ساختمان این پروژه تلاش کنند تا قدمی مناسب  در راستای ارایه خدمات درمانی در شهرستان تکاب برداریم .

دکتر آقازاده در خصوص پیشرفت و توسعه شهرستان نیز گفت با توجه به شرایط جاده های مواصلاتی شهرستان می طلبد تا در راستای  توسعه راهها و جاده های مواصلاتی برنامه ریزی مناسب انجام شود چرا که که توسعه راههای ارتباطی باعث توسعه شهرستان  نیز خواهد شد.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی به مشکلات مادران باردار در فصل سرما اشاره کرد و گفت با توجه به کوهستانی بودن این منطقه و مشکلات برف و کولاک در جاده ها باید برنامه ریزی مناسب جهت ارایه خدمات به موقع برای مادران باردار و پرخطر انجام و در صورت وجود چنین مشکلاتی ، مسئولین شبکه ها ومراکز حتماً مادران باردار را چند روز زودتر به شهر ارجاع و در اقامتگاه بیمارستان و مراکز بهداشتی و یا حتی در هتل اسکان داده تا مشکلی برای مادر باردار و نوزاد آنها بوجود نیاید .

در ادامه ادارات آب و فاضلاب شهری و شهرداری به ارائه گزارشات عملکردی خود پرداختند .

پخش کلیپ اولین مجمع سلامت شهرستان در سال 97 ، پخش کلیپ سیمای سلامت شهرستان ، پخش کلیپ تلاش 36 ساعته برای نجات جان 4  مادر باردار و یک نوزاد در اسفندماه سال 97 و تقدیر از فعالان عرصه سلامت و خیرین عرصه سلامت شهرستان از دیگر برنامه های دومین مجمع سلامت شهرستان تکاب بود .


 


٢٠:٠١ - شنبه ٢١ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٣٧٦    /    تعداد نمایش : ١٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج