صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
دوشنبه ٠٧ بهمن ١٣٩٨
اخبار > برگزاری دومین مجمع سلامت شهرستان اشنویه


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش ابراهیم نژاد روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اشنویه

برگزاری دومین مجمع سلامت شهرستان اشنویه

روز چهارشنبه 18 دی ماه دومین جلسه مجمع سلامت شهرستان اشنویه با حضور دکتر غفازرزاده معاونت عذا و دارو، امام جمعه،فرماندار، اعضای مجمع سلامت شهرستان و معتمدین در سالن جلسات شبکه برگزار گردید .

در ابتدای جلسه دکترافشنگ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اشنویه و دبیر مجمع سلامت شهرستان به ارائه سیمای سلامت شهرستان و بیان موضوعات اولویت دار حوزه سلامت شهرستان همچنین شرح انتظارات از دستگاههای اجرائی پرداخت.

دکتر افشنگ ضمن تشریح سیمای سلامت شهرستان از اعضای مجمع سلامت شهرستان درخواست نمود با جدیت و تلاش مضاعف در پیش بردن اهداف مجمع سلامت گام بردارند.

در ادامه جلسه شیرین جهانگیری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اشنویه به ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات آموزش و پرورش در خصوص کم تحرکی دانش آموزان و کنترل اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان که یکی ازچالش های مجمع سلامت شهرستان اشنویه می باشد، پرداخت .

جهانگیری نخوردن صبحانه در بین بیش از 65 درصد دانش آموزان را از دلایل چاقی در بین کودکان و نوجوانان برشمرد و عدم امکانات ورزشی در مدارس را دلیل کم تحرکی دانش آموزان قلمداد نمود.

شیرین جهانگیری ازمجمع سلامت شهرستان اشنویه ، اختصاص اعتبار و ساخت سالن های سرپوشیده خصوصا برای فصل سرما زمینه ورزش در زمستان در شهرستان اشنویه که جزو مناطق سردسیر و کوهستانی می باشد را خواستار شد.

ادامه جلسه همراه شد با سخنرانی دکتر مام عزیزی سرپرست فرمانداری شهرستان اشنویه .

دکتر مام عزیزی ضمن تشکر از اعضای مجمع سلامت شهرستان گفت؛ یکی از چالش های اساسی هر شهرستان بدون شک دغدغه های سلامت آن شهرستان می باشد، که در این رابطه خدا را شاکرم که اعضای مجمع سلامت با این حساسیت پیگیر معضلات سلامت می باشند .

دکترغفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی که بعنوان نماینده ریاست دانشگاه علوم پزشکی دراین جلسه حضور داشت، آخرین سخنران این جلسه بود.

دکترغفارزاده با ابراز خرسندی از حضور در مجمع سلامت شهرستان اشنویه اظهار داشت؛ درجلسه ای حضور دارم که اعضای مجمع سلامت آن با حساسیت خاصی پیگیر چالش ها و مشکلات سلامت شهرستان هستند و این موضوع مرا امیدوار می کند که در این رابطه دغدغه کمتری داشته باشیم.

نماینده ریاست دانشگاه علوم پزشکی افزود: با توجه به اینکه سلامت مردم در اولویت برنامه های دانشگاه علوم پزشکی قراردارد، برهمین منوال با تمام امکانات از برنامه مجمع سلامت شهرستانها حمایت خواهیم کرد.

پایان جلسه همراه شد، با قرائت بیانیه پایانی دومین مجمع سلامت شهرستان اشنویه توسط مهندس داراب کارشناس مسئول دبیرخانه سیاستگزاری سلامت استان و تقدیر از منتخبین عرصه مجمع سلامت شهرستان


 


١٣:١٦ - شنبه ٢١ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٣٧٤    /    تعداد نمایش : ٢٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج