صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨
اخبار > جوابیه معاونت درمان


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دای آذربایجان غربی

جوابیه معاونت درمان

در پی درج اخباری در فضای مجازی در خصوص موردی از مرگ مادر، معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی در این خصوص توضیح داد : بیمار خانم ٢٢ ساله‌،‌ بارداری اول ،‌٢٣ هفته و ١ روز با ضعف و بی حالی و اکیموز و پتشی(‌خونریزی های زیر جلدی)‌ که از ٣ روز قبل از مراجعه، ایجاد گردیده بود در تاریخ 9/7/98‌ در ساعت22:30‌به بیمارستان شهید مطهری ارومیه مراجعه و بلافاصله اقدامات درمانی جهت بیمار آغاز می گردد.

با توجه به شرایط بحرانی و مراجعه دیر هنگام بیمار موصوف به این مرکز درمانی و نیاز به دریافت برخی خدمات تکمیلی ‌و انجام پلاسمافرزیس پس از هماهنگی با بیمارستان امام رضا(‌ع)‌ تبریز در ساعت ١:‌٥٠‌ بامداد اقدام به اعزام نامبرده در معیت دو نفر کادر درمانی مجرب می گردد.

در خصوص برخی سوالات مطرح شده در فضای مجازی به نکات  ذیل اشاره می شود :

۱ - دستگاه پلاسمافرزیس یا تعویض خون در سازمان انتقال خون موجود می باشد و جهت ارائه خدمات به بیماران نیازمند مراکز درمانی استان در مواقع مورد نیاز مورد استفاده قرار می گیرد که متاسفانه در تاریخ فوق الذکر به دلیل نقص فنی دستگاه مذکور این دستگاه کالیبره نشده و قابل استفاده نبوده است.

٢. استفاده از هلیکوپتر جهت اعزام بیماران منوط به روشنایی هوا بوده و در تاریکی امکان بهره مندی از خدمات بالگرد مقدور نمی باشد. در نهایت به علت وخامت شرایط بیمار و علی رغم تمامی تدابیر درمانی اتخاذ شده انجام پلاسمافرزیس در بیمارستان امام رضا (‌ع)‌تبریز مقدور نگردیده و بیمار در ساعت ٦:‌٣٠ صبح در آن بیمارستان فوت می نماید.


٠٩:١٢ - دوشنبه ١٥ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٦٧٠٢    /    تعداد نمایش : ١٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج