صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
اخبار > کمیته سلامت باروری در ماکو


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش قهرمانزاده مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ماکو

کمیته سلامت باروری در ماکو

به مناسبت روز جمعیت ، کمیته سلامت باروری در شهرستان ماکو برگزار گردید .

در راستای اجرای سیاستهای کلی جمعیت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و گرامیداشت روز ملی جمعیت ، کمیته سلامت باروری با حضور معاون فرماندار ، نماینده سازمان منطقه آزاد ، روسای ادارات شهرستانی و مدیر و مسئولین شیکه بهداشت و درمان ماکو در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید .

دکتر صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو با اشاره به اهداف جلسه و قرائت ابلاغیه سیاستهای کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری به روسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت : با عنایت به اهمیت مقوله جمعیت در اقتدار ملی و با توجه به پویندگی ، بالندگی و جوانی جمعیت کنونی کشور جهت جوانسازی جمعیت ، برنامه ریزی جامع برای رشد اقتصادی اجتماعی فرهنگی کشور متناسب با سیاستهای جمعیتی انجام گیرد .

دکتر صمدی افزود: جهت پیشگیری از منفی شدن رشد جمعیت ، نرخ باروری حد جایگزینی 2/1می باشد که این شاخص در شهرستان ماکو 3/08 است .

دکتر صمدی در ادامه با اشاره نسبت ازدواج به طلاق در ماکو گفت : در بررسی این موارد ، شهرستان ماکو رتبه ششم را در استان کسب نموده و خاطر نشان کرد که در خصوص مشکلات ناباروری در بین زوجهای جوان ، ایجاد دسترسی به پوشش کامل بیمه خدمات ناباروری و تحت پوشش قرار گرفتن همه افراد جامعه توسط بیمه های سلامت می تواند بخش عمده ای مشکلات آنها را حل کند .

وی ادامه داد: با توجه به ارتقاء سطح آموزش توسط همکاران در خصوص زایمان ایمن ، آمار مرگ و میر مادران باردار در سالهای 96و97 به صفر رسیده است و هم اکنون تمامی تلاش نیروهای مرتبط در جهت پیشگیری از بارداریهای پرخطر می باشد .

قربانی معاون فرماندار افزود : سیاستهای کلی جمعیت ابلاغی از سوی رهبر معظم  انقلاب باید  ملاک عمل و خط مشی متولیان امر قرار گیرد .

وی با بیان اینکه تحکیم بنیان خانواده و پایداری خانواده با اصلاح و تکمیل آموزشهای عمومی و همچنین مهارتهای زندگی درباره اصالت کانون خانواده و فرزند پروری تقویت می یابد افزود : تلاش دستگاههای دخیل در امور فرهنگی برای تقویت نگرش جامعه به ویژه جوانان نسبت به ازدواج باید بیش از گذشته مورد توجه مسئولین قرار گیرد .


 


١٥:١١ - چهارشنبه ١٥ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٤٩١٤    /    تعداد نمایش : ٤٩٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج