صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
اخبار > پیشرفت فیزیکی 95 درصدی دانشکده پرستاری مهاباد


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

پیشرفت فیزیکی 95 درصدی دانشکده پرستاری مهاباد

این مطلب را مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اعلام کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: این پروژه در بلوار پرستار و در منطقه پشت تپ واقع شده است و با پیگیری های فراوان توسط استاندار ،رئیس دانشگاه و مسئولین شهرستانی از دانشگاه ارومیه به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شد.

در سال 95 با پیگیری های رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه مجوز مجتمع عالی سلامت برای این دانشکده اخذ گردید و در سال 97 نیز با پیگیری های دکتر آقازاده و نماینده مردم مهاباد در مجلس مجوز دانشکده پرستاری برای شهرستان مهاباد اخذ شد.

وی اظهار داشت: در شهریور ماه وزیر بهداشت ، رئیس دانشگاه و مسئولین شهرستانی از ساختمان دانشکده پرستاری بازدید کردند. تمامی مراحل ساخت این دانشکده به اتمام رسیده و کار دیوار سازی،  محوطه سازی و انشعابات این مرکز باقی مانده است و دارای پیشرفت فیزیکی بیش از 95 درصد می باشد.

وی افزود: این دانشکده در دو طبقه و با زیربنای 6 هزار و ۷۰۷ مترمربع احداث شده که شامل بخش هایی چون سالن اجتماعات، ۱۵ اتاق ویژه اساتید، ۱۰ کلاس درس، سالن مطالعه و مخزن کتاب، انتشارات، بوفه، امور اداری، آموزشی و مالی ، انبار، سایت رایانه، نمازخانه و آمفی تاتر است.

دکتر مرزنگ گفت: :  دانشکده پرستاری و مجتمع آموزش عالی سلامت یک مرکز آکادمیک که شامل اعضای هیات علمی و دانشجویان و در برگیرنده تمامی رشته های کاردانی و کارشناسی مجموعه پزشکی می باشد که این نیروها بر اساس نیاز منطقه و استان تربیت می شوند و مدرک آن نیز توسط وزارت علوم صادر می شود.

شایان ذکر است کار احداث این دانشگاه از سال 66  به نام دانشکده پیراپزشکی کلید خورد و حدود 26 سال این پروژه راکد مانده بود شروع به کار مجدد این پروژه از خردادماه 92 به نام دانشکده ادبیات و علوم انسانی توسط دانشگاه ارومیه آغاز گردید. با پیگیری های انجام شده توسط مسئولین استانی و شهرستانی به مجتمع آموزش عالی سلامت و دانشکده پرستاری تغییر کاربری و تغییر نام یافت.

 

 

 


١٣:٥٠ - چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٦٣٧    /    تعداد نمایش : ١٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج