صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
اخبار > طب ایرانی سنتی می تواند برند درمانی در جهان شود


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

طب ایرانی سنتی می تواند برند درمانی در جهان شود

رئیس سازمان غذا و داروی کشور گفت : با ترویج و استفاده مناسب از طب ایرانی و سنتی می توانیم این طب را به برند درمانی کشورمان در جهان تبدیل کنیم.

دکتر غلامرضا اصغری در آیین افتتاح اولین سلامتکده طب ایرانی و سنتی آذربایجان غربی گفت: این سلامتکده می تواند یک الگو برای کسانی که در طب ایرانی سنتی کار می کنند باشد و برای این منظور باید مدل استاندارد با ضوابط علمی در مراحل درمان رعایت شود.

وی ادامه داد: برای ایجاد مرکز طب ایرانی سنتی باید شخصی که حداقل تجربه پزشک عمومی و تحصیل کرده است و سابقه درمان انجام شود.

وی افزود: تمام مراحل درمان در طب ایرانی و سنتی نیز باید استاندارد باشد تا با ترویج آن و تبدیل آن به یک برند درمانی، افتخاری برای کشور ایجاد شود.

رئیس سازمان غذا و داروی کشور اظهار کرد: طب ایرانی سنتی مکمل طب رایج و در کنار طب رایج انجام می شود و می تواند بسیاری بیماری ها را که بصورت کامل در طب رایج درمان نمی شود، درمان کند البته باید مراقب باشیم با اشتباهات و درمان بد، مانع آسیب دیدن باور مردم به طب سنتی و باورهای دینی نشویم.

دکتر اصغری گفت: باید دوره های آموزشی طب ایرانی و سنتی برای همه همکاران پزشکی عمومی برگزار شود تا این طب در بین جامعه پزشکی ترویج یابد.

 


٢١:٠٤ - پنج شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٥٣٣    /    تعداد نمایش : ٣٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج