صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
اخبار > طب سنتی مکمل طب جدید است نه جایگزین آن


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

طب سنتی مکمل طب جدید است نه جایگزین آن

این مطلب را رئیس سازمان غذا و داروی کشور در ارومیه عنوان کرد .

دکتر غلامرضا اصغری رئیس سازمان غذا و داروی کشور در آیین افتتاح اولین سلامتکده طب ایرانی و سنتی استان آذربایجان غربی و در گفت و گو با خبرنگاران گفت: افتتاح این سلامتکده می تواند قدم های بعدی برای ترویج این طب و همچنین تبدیل استان به یکی از استان های مهم در این زمینه باشد.

وی ادامه داد: محور کار در طب ایرانی و سنتی، پزشکی است که هم سابقه درمان دارد و هم درمان بصورت استاندارد و کاملا مناسب انجام می شود.

وی افزود: در مراکز طب ایرانی سنتی، خدمات با کیفیت مناسب و توسط پزشکان آموزش دیده ارائه می شود و مردم نیز به این طب اعتماد کنند.

دکتر اصغری گفت: ما آمادگی داریم برای گسترش این طب، ضمن تسهیل شرایط اداری، کمک های مالی در اختیار قرار دهیم تا شاهد افزایش سلامتکده ها باشیم.

وی در مورد مراکز غیرمجاز طب ایرانی سنتی اظهار داشت: برخی عطاری ها یا مراکز طب در کشور وجود دارد که بعضاً بصورت غیرمجاز و بعضاً بصورت مراکز توصیه ای اقدام به درمان می کنند با این حال وقتی اقدام به ساخت دارو با ترکیب چند گیاه دارویی می کنند ، این کار تخلف می باشد .

وی اضافه کرد: شاهد هستیم برخی داروها به نام درمان سرطان، درمان قوای جنسی و ... توسط این مراکز عرضه می شود که مبالغه آمیز بوده و یک تخلف است و با این کار باید برخورد شود زیرا از باورهای مردم سوء استفاده می کنند.

رئیس سازمان غذا و داروی کشور خاطر نشان کرد: با افتتاح سلامتکده طب ایرانی سنتی، مردم را به درمان استاندارد توسط این طب سوق می دهیم تا شاهد اعتماد مردم به این طب شویم.

دکتر اصغری گفت: سایت های غیرمجاز ارائه دهنده دروغین طب ایرانی و سنتی و داروهای آن، رصد می شوند و اقدامات لازم را با هماهنگی مسئولین قضایی در این خصوص انجام می دهیم .

وی افزود: در مورد ادعاهایی که در مورد درمان سرطان و یا نزدن واکسن و ادعاهای دروغینی از این قبیل ترویج می شوند ، برخورد می شود.

وی ادامه داد: در مورد کمبود برخی اقلام دارویی باید بگویم که شاهد کمبود در برخی اقلام در بازار کشور هستیم با این حال این اتفاق با نبود دارو متفاوت است با این حال همواره این موضوع را بررسی و سعی در تامین کامل داروی کشور هستیم.

رئیس سازمان غذا و داروی کشور اظهار کرد: داروهای بیماران خاص با ارز دولتی تامین و هیچ مشکلی در کشور نداریم با این حال شاید برخی برندهای این داروها در بازار کمیاب باشد ضمن اینکه هیچ گرانفروشی در این زمینه وجود ندارد ولی پوشش بیمه ای برخی داروها از 97 درصد کاهش یافته است.

وی در خاتمه اظهار کرد: طب سنتی مکمل طب جدید است نه جایگزین آن و خوشخبتانه وزارت بهداشت دانشکده هایی را در نقاط مختلف کشور در این زمینه ایجاد و در حال تربیت متخصصین این طب هستند و امیدواریم دانشکده طب سنتی را در دانشگاه ارومیه نیز ایجاد کنیم.

 


٢٠:٢٠ - پنج شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٥٣٢    /    تعداد نمایش : ٣١١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج