صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
اخبار > اعلام آمادگی‌ ترکیه و فنلاند برای همکاری در زمینه گیاهان دارویی


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر جواد آقازاده در چهاردهمین گردهمایی مدیران نظارت بر مواد غذایی در ارومیه:

اعلام آمادگی‌ ترکیه و فنلاند برای همکاری در زمینه گیاهان دارویی

دکتر آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی از اعلام آمادگی شرکت های ترک و فنلاندی برای همکاری در زمینه گیاهان دارویی خبرداد.

دکتر جواد آقازاده در چهاردهمین گردهمایی مدیران نظارت بر مواد غذایی در ارومیه گفت: استان آذربایجان غربی دروازه اروپاست و با توجه به هم‌مرزی با ۴ کشور همسایه، میتواند در دوران تحریم، کمک شایانی به کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: نیاز به توجه ویژه رییس سازمان غذا و دارو برای امضای تفاهم نامه علوم پزشکی استان با کشورهای همسایه داریم تا در دوران تحریم و برای استفاده از فناوری‌های آنان، بهره ببریم.

وی اظهار کرد: وجود منابع طبیعی در آذربایجان غربی همچون گیاهان دارویی، این استان را یک استان مهم در کشور تبدیل کرده است که نیاز است در این مورد باتوجه به اینکه گروه‌هایی از دانشگاه آتاتورک ترکیه و یک گروه فنلاندی برای همکاری در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند میتوان با آغاز همکاری با آنان شاهد رشد و توسعه صنعت گیاهان دارویی استان و کشور باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ادامه داد: ما آمادگی ارتباط پژوهشی تحقیقاتی و تولیدی با ترکیه و فنلاند داریم و در این راستا نیاز به حمایت مسئولین و بخصوص وزارت و سازمان غذا و دارو هستیم.


دکتر آقازاده همچنین گفت: در زمینه تولید تجهیزات پزشکی در آذربایجان غربی قدم های خوبی برداشته شده و برای توسعه آن نیاز به حمایت داریم تا هم با همکاری با کشورهای دیگر از تکنولوژی و دانش آنها استفاده کنیم و هم بتوانیم محصولات خود را صادر کنیم.

وی افزود: کارخانه های صنایع تکمیلی استان که آذربایجان غربی در این زمینه سرآمد کشور است و نقش نظارتی سازمان غذا و دارو هم بسیار مهم است، میتواند در بحث اشتغالزایی و هم در بحث صادرات محصولات کمک زیادی به کشور داشته باشد.

وی در خاتمه گفت: منطقه آزاد ماکو ظرفیت مهمی در استان است و میتوان از آن برای ارتقای تبادلات در حوزه سلامت و غذا بهره برد.خ 


١٠:٠٣ - چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٥١٨    /    تعداد نمایش : ٤٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج