صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
اخبار > استخدام نیرو در اختیار وزارت بهداشت نیست


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی وب دای آذربایجان غربی

استخدام نیرو در اختیار وزارت بهداشت نیست

وزیربهداشت در آیین افتتاح کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد گفت: با تفویض اختیارات صورت گرفته توسط دولت، وزارت بهداشت نمی تواند نیروی جدیدی در حوزه بهداشت و سلامت استخدام یا جذب کند.

دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت در آیین افتتاح کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد گفت: خوشحالم دوباره در جمع مردم مهاباد هستم و شاهد رشد شاخص سلامت در این شهرستان هستیم.

وی اظهار کرد: نگاه عدالت محور دولت برای همه نقاط کشور بوده که رساندن پروژه‌های طرح تحول سلامت به همه نقاط کشور در این راستاست.


وی ادامه داد: با شروع تحریم ها توسط مسئولین ضدایرانی دولت آمریکا فشار زیادی به دولت و کشور وارد شد با این حال تمام تلاش دولت و مسئولین بهبود اوضاع و پیشرفت و توسعه بوده و مردم صلح طلب ایران نیز به خوبی به آن واقفند.

وزیر بهداشت افزود: تمام فکر و ذکر دولت خدمت به مردم است زیرا این اتفاق بالاترین کارهاست.

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: تمام تلاش من جبران نقیصه‌ها و عقب ماندگی هاست با این حال هرگز دنبال وعده دادن نیستم که شاید قادر به انجام تعهدمان نباشیم.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: استاندار آذربایجان‌غربی و رییس دانشگاه علوم پزشکی این استان به عنوان نمایندگان دولت تمام تلاششان بهبود اوضاع و شاخص های سلامت در تمام نقاط استان بالاخص مهاباد است و بر این واقفند که مهاباد به یکی از قطب های بهداشت و حوزه سلامت غرب کشور تبدیل شود.

وزیر بهداشت افزود: بابت کمبود نیرو، با توجه به تفویض اختیارات به دستگاه‌های دیگر، وزارت بهداشت نمی تواند نیروهای حوزه بهداشت و سلامت را استخدام کند و استخدام این نیروها نیز از درآمدهای بیمارستان‌هاست ضمن اینکه بیمه‌ها به عنوان بخش مهمی از هزینه‌های پرداختی به بیمارستان‌ها تاخیرهای زیادی داشته و شاهد ایجاد مشکلات زیادی در این حوزه باشیم.

وی ادامه داد: ظرف قانون بیمه باید ظرف 15 روز 60 درصد مبلغ را پرداخت و تا 3 ماه کل مبلغ را تسویه کند ولی شاهد هستیم چنین اتفاقی رخ نمی دهد.

وزیر بهداشت در خاتمه اظهار کرد: با افتتاح این کلینیک، کلنگ زنی بیمارستان جنرال و تعیین تکلیف مرکز آموزش عالی سلامت، شاهد رشد شهرستان مهاباد از نظر شاخص های سلامت باشیم ضمن اینکه باید قدم‌های محکمی برای بهتر شدن اوضاع برداریم.

کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد در 3 بخش کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی، مرکز غربالگری سرطان و بخش اورژانس با اعتبار بالغ بر 93 میلیارد ریال و در زیربنای 5000 مترمربع احداث شده است.


 


٠٨:٣٢ - دوشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٤٨٦    /    تعداد نمایش : ٤٩٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج