صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
پنج شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٧
اخبار > همایش بهورزان و آبداران شهرستان چایپاره


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش بابایی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان چایپاره

همایش بهورزان و آبداران شهرستان چایپاره

همایش بهورزان و آبداران شهرستان چایپاره با همکاری شبکه بهداشت و درمان و امور آب و فاضلاب روستایی چایپاره در مجتمع نه دی این شهرستان برگزار شد.

مهدی زاده معاون بهداشتی شبکه در این همایش ضمن تشکر از امور آبفای روستایی شهرستان در هماهنگی های لازم جهت برگزاری این همایش بر تعامل و همکاری بیش از پیش دو اداره جهت تأمین آب شرب سالم در روستاها تأکید کرد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت همچنین ضمن قدردانی و بزرگداشت عمل بهورزان و آبداران در خدمت رسانی در روستاها خصوصاً روستاهای دوردست و محروم و تلاش آنان در جهت آبرسانی آب شرب سالم و بهداشتی به مردم بر اهمیت کنترل سلامت و بهداشت آب از جمله کلرسنجی ها و نمونه برداری ها جهت آزمایشات مختلف میکروبی و شیمیایی تأکید نمود.

وی در ادامه در خصوص اقدامات مختلف شبکه بهداشت و درمان در راستای تأمین آب شرب سالم و بهداشتی در روستاها با همکاری امور آبفای روستایی توضیحات جامعی ارائه کرد و بر اهمیت توزیع کلر مادر در این روستاها توسط بهورزان تأکید کرد.

معاون شبکه بهداشت در پایان ابراز امیدواری کرد با رعایت اصول نگهداری و صرفه جویی در مصرف آب از سوی همگان و هماهنگی بیش از پیش ادارات و همکاری مردم عزیز کشورمان در مصرف بهینه آب، شاهد توسعه فرهنگ صحیح مصرف آب و قرارگرفتن آب شرب سالم در دسترس مردم حتی در دورترین نقاط شهرستان و کشور عزیزمان بدون هیچ دغدغه ای باشیم.

در ادامه کارشناسان دو اداره مباحث آموزشی مختلفی در حوزه عملکرد خود را ارائه دادند و در خصوص مطالبی از جمله مخازن آب و روش های کلرزنی و ضدعفونی کردن مخازن، ترکیبات شیمیایی کلردار و مقادیر مواد شیمیایی لازم برای روش محلول کلر، شستشو و گندزدایی مخازن آب شرب زمینی و هوایی و مراحل و نحوه آن، مدیریت بهداشت آب و فاضلاب برای کنترل همه گیریهای منتقله از آب و غیره آموزش دادند.خ

 


١١:٣٩ - يکشنبه ١٧ تير ١٣٩٧    /    شماره : ١٩٦٢٣    /    تعداد نمایش : ٣٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج