صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
پنج شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٧
اخبار > برگزاری اولین مجمع سلامت شهرستان اشنویه


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اشنویه

برگزاری اولین مجمع سلامت شهرستان اشنویه

نخستین جلسه مجمع سلامت اشنویه با حضور مسئولین استانی و شهرستان برگزار شد.

اولین مجمع سلامت شهرستان اشنویه با حضور مقامات استانی، دانشگاه علوم پزشکی، شورای تامین، ائمه جمعه و جماعات و مسئولین ادارات شهرستان با هدف افزایش ارتقاء سطح سلامت در سطح شهرستان و جذب خیرین در این حوزه در تالار کوشکی شار اشنویه برگزار شد.

 

 

 

 

 


در این مراسم مهندس خضری فرماندار شهرستان اشنویه ضمن خیر مقدم به میهمانان گفت: جامعه ما شرایط بسیار خاصی را در حال حاضر تجربه می کند و سلامتی یکی از نعمت های الهی و حق هر انسانی است که باید شرایط اجتماعی و کاری انسان به روندی باشد که سلامت شخص تامین گردد و حفظ این سلامتی در جامعه نیازمند همکاری تمامی ارگان های مربوطه و غیر مربوطه بوده و شامل بخش دینی، اجتماعی و شهروندی می باشد.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین برگزار کننده همایش افزود: انتظار می رود مسئولین در بخش سلامت دیدگاه روشن و بازتری را داشته باشند.


در ادامه مراسم ماموستا خاتمی امام جمعه شهرستان بیان داشت: دین اسلام دین سلامت است و زمانی که از سلامت حرف می زنیم هدف فقط سلامت جسمی نیست، در دین اسلام سلامت روحی و روانی و سلامت اخلاقی و فکری هم داریم .

وی در ادامه به دو نعمت بزرگ دین اسلام اشاره کرد و گفت: اولی امنیت و دیگری سلامت می باشد، اگر ما امنیت نداشته باشیم بدست آوردن دیگر ابعاد سلامت هم غیر قابل کسب است.

وی در پایان بیانات خود اظهار داشت: انتظار می رود مسئولین نسبت به حوزه سلامت و تمامی ابعادش توجه بیشتری داشته باشند.


 دکتر افشنگ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اشنویه نیز در این مراسم عنوان کرد: وقتی صحبت از سلامت می شود منظور همه ابعاد سلامت است ، در دنیا دو شاخص سلامت و آموزش بیشتر مورد توجه می باشد که بدون آموزش سلامت معنی نمی یابد و لازم است دیگر سیستم ها به آن کمک کنند.

وی گزارش مختصری از عملکرد حوزه سلامت در اشنویه را نیز ارائه نمود.


سپس  دکتر انتظار مهدی معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ضمن تشکر از دست اندرکاران اولین مجمع سلامت اشنویه گفت: اقدامات پیشگیرانه ما مشابه کشورهای توسعه یافته است و بیماری هایی که با افزایش سن بروز می کنند شناسایی و کم تر شده اند، نظام سلامت در کل دنیا یک سابقه صد ساله دارد که ما از تجربیات دیگران استفاده می کنیم و جای خوشحالی دارد که شاخص های شهرستانی اشنویه نسبت به کشور و استان بالاتر است، همچنین دسترسی مردم به خدمات سلامت در سطح جامعه بیشتر شده است در طرح تحول نظام سلامت از پتانسیل مردم استفاده شده است، در حوزه فردی خود مراقبتی لازم است  و در خانواده نیز از مواد غذایی سالم و شیوه زندگی سالم باید استفاده گردد در این زمینه نیز باید آموزش های لازم صورت پذیرد.

وی تاکیدکرد: نقش اجتماعی خود را فراموش نکنیم و همیشه سفیر سلامت در جامعه باشیم.


گفتنی است: بیانیه پایانی مجمع سلامت شهرستان اشنویه که برگرفته از بیانیه مجمع سلامت استانی بود و در آن بر تعاملات و همکاریهای بین بخشی در عرصه سلامت تاکید گردیده بود توسط دکتر افشانی مدیر روابط عمومی دانشگاه قرائت گردید .

تقدیر از سازمانها ، فعالین و خیرین حوزه سلامت شهرستان اشنویه پایان بخش این برنامه بود.خ

 


١٢:٢٨ - شنبه ١٦ تير ١٣٩٧    /    شماره : ١٩٥٩٠    /    تعداد نمایش : ٣١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج