صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧
اخبار > کاهش هزینه ها به معنی کاهش خدمات نیست


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دا آذربایجان غربی

کاهش هزینه ها به معنی کاهش خدمات نیست

  این مطلب را رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در اجلاس مدیران عرصه سلامت عنوان کرد .

اجلاس مدیران واحد های تابعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی20 اردیبهشت ماه 1397 با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه ،مدیران شبکه های بهداشت و درمان، روسای مراکز بهداشت شهرستانها،روسای بیمارستانهای تابعه و مراکز آموزشی درمانی برگزار شد.

در این جلسه دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی طی سخنانی اجرای برنامه های تحول نظام سلامت را گامی مهم و موثر در ارتقای کمی وکیفی خدمات عرصه سلامت عنوان کرد و افزود: در کنار برنامه های تحول سلامت،وجود عزم و اهتمام جدی در دانشگاه نیز موجب گردید این همه پروژه زیر ساختی و اقدامات اساسی در ارتقای شاخص ها عرصه سلامت استان انجام گیرد و از سوی دیگر با مدیریت بهینه منابع مالی توانستیم کارهای بزرگی در این عرصه انجام گیرد .

وی ضمن تاکید بر اهمیت مدیریت بهینه منابع مالی گفت: مدیران واحد ها لازم است فرایندهای کاری حوزه های مختلف که موجب کاهش هزینه ها می شود را مدیریت کنند و نظارت خود را در خصوص کاهش هزینه افزایش دهند.

دکتر آقازاده بر لزوم انعقاد تفاهنامه سالانه در هزینه ها توسط واحدهای تابعه با حوزه معاونت توسعه مدیریت ومنابع دانشگاه تاکید کرده و آن را یکی از راههای مهم مدیریت منابع و کاهش هزینه ها عنوان کرد.

رئیس دانشگاه در ادامه گفت: البته منظور از مدیریت بهینه منابع مالی ، کاهش خدمات نیست و نباید از کیفیت کار کاسته شود بلکه جلوگیری از اتلاف منابع می باشد و بیماران باید از خدمات بهینه بهره مند شوند.

وی اضافه کرد : در دانشگاه کمیته صرفه جویی شکل گرفته و لازم است در شهرستانها نیز تشکیل گردد و نتایج این کمیته ها به دانشگاه ارسال تا بعنوان تجربیات ارزشمند در کاهش هزینه ها در اختیار سایر واحد ها نیز قرار گیرد.

دکتر آقازاده تصریح کرد: مدیریت کلان دانشگاه تعامل بسیار خوبی با مدیریت عالی استان، نمایندگان مجلس ، نماینده ولی فقیه در استان و سایر سازمانها دارد  ولی هیچگاه استقلال دانشگاه را از دست نداده ایم و دانشگاه مسیر خود را با برنامه پیش می برد و امروز شاهدیم که دانشگاه جایگاه واقعی خود را بدست آورده که باید قدر این جایگاه را بدانیم.

رئیس دانشگاه همچنین گفت: خداوند را شاکریم که مردم به عرصه سلامت اعتماد دارند لذا با تلاش افزون تر در ارائه خدمات بهینه نگذاریم که این  نگرش مردم به عرصه سلامت عوض شود.

وی شفاف سازی و حضور مدیران در بین مردم و کارکنان را عامل مهمی در جلوگیری از شایعات عنوان کرد و گفت: ما هم مصمم هستیم که در آینده نزدیک برای هر پروژه، برنامه شفاف سازی با حضور مسئولین، سیاسیون، نمایندگان مجلس و مردم تدارک ببینیم تا روند اجرایی این پروژه های زیر ساختی را از صفر تا صد و بصورت کاملاً شفاف بیان و اطلاع رسانی نماییم .


 


١٨:٤١ - دوشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ١٩٠٤٢    /    تعداد نمایش : ٣٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج