صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧
اخبار > اجرای مرحله اول طرح تکمیلی پولیو با شاخص پوشش 112 درصدی


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش محمدی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سردشت

اجرای مرحله اول طرح تکمیلی پولیو با شاخص پوشش 112 درصدی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

ایمن سازی 282 نفر از کودکان زیر 5 سال واجد شرایط شهرستان سردشت.

طرح تکمیلی پولیو مناطق سیاری و مهاجرین ساکن در اردوگاه وخارج اردوگاه  شهرستان سردشت در مرحله اول به پایان رسید.

سرپرست مرکز بهداشت سردشت در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان در خصوص اجرای طرح تکمیلی پولیو گفت : با عنایت به همجواری ایران با دو کشور پولیو آندمیک در مرز شرقی و عراق در مرز غربی و ترددهای بین المللی ، در هر زمان خطر بازگشت مجدد بیماری به کشور وجود دارد . لذا با توجه به تداوم وضعیت عاری از پولیو در طی سالهای 2017-2001 میلادی ، عملیات سالانه ایمن سازی تکمیلی در 2 نوبت درتاریخ های 18 لغایت 20 فروردین و 22 لغایت 24 اردیبهشت به صورت فعال و خانه به خانه توسط کارشناسان وبهورزان انجام گرفته و می گردد.

 دکتر روژان قادری با اشاره به حساسیت ویژه حفظ دستاوردهای برنامه ریشه کنی فلج اطفال در کشور خاطر نشان کرد : هر چند که تلاشها برای ریشه کنی فلج اطفال در سه کشور بومی فلج اطفال افغانستان ، پاکستان و نیجریه تداوم دارد بطوریکه وضعیت اپیدمیولوژیک بیماری در جهان و منطقه نشان دهنده کاهش موارد در جهان است . لذا وجود مرز مشترک با دو کشور بومی فلج اطفال پاکستان و افغانستان و تداوم درگیرها و ضعف نظام مراقبت در عراق، نشان دهنده خطر بالای انتشار مجدد بیماری در کشورمان می باشد .

 

 

علی محمدامین زاده کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماریها با اشاره به آمار افراد واکسیناسیون شده در طی اجرای طرح که توسط کارشناس بیماریهای معاونت امور بهداشتی نیز مورد پایش و بازدید قرار گرفت گفت : تعداد 176 کودک در مناطق سیاری و 9 کودک در مهمانشهر بزیله و 97 کودک غیر ایرانی ساکن غیر اردوگاه واکسینه شده اند. که مرحله اول طرح با شاخص پوشش 112 درصدی به اتمام رسید.

گفتنی است: اجرای این طرح در راستای حذف وریشه کنی فلج شل حاد ناشی از ویروس وحشی می باشد که با جایگزین کردن ویروس زنده ضعیف شده واکسن بجای ویروس وحشی در جامعه انجام می پذیرد.خ

 

 

 

 

 

 

 

 

 


٠٧:٣٣ - يکشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ١٨٥٣٠    /    تعداد نمایش : ١٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج