صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧
اخبار > تجهیز یخچال های نگهداری واکسن به آلارم های هشدار دهنده


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

تجهیز یخچال های نگهداری واکسن به آلارم های هشدار دهنده

تعداد 32 دستگاه آلارم هشداردهنده روی یخچالهای حاوی واکسن در مراکز و پایگاههای خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و خانه های بهداشت بوکان نصب گردید.

دکتر سلیمان فرخی ریاست مرکز بهداشت شهرستان بوکان از نصب تعداد 32 دستگاه آلارم هشداردهنده روی یخچالهای حاوی واکسن در مراکز و پایگاههای خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و چهار باب از خانه های بهداشت بعنوان اولین شهرستان در سطح استان خبر داد.

دکتر فرخی در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوکان با توجه به لزوم مراقبت و نگهداری از واکسن ها و پیشگیری از فاسد شدن و اتلاف وقت و هزینه ، نصب آلارم های هشدار دهنده بروی یخچال های نگهداری واکسن را بسیار مثبت ارزیابی کرد و بیان داشت: برنامه ریزی دستگاه هشداردهنده به این صورت است نوسانات دمایی واکسن به خارج از میزان تعیین شده (2 تا 8 درجه سانتیگراد) برسد یک پیام هشدار به مسئول مربوطه می فرستد تا فورا نسبت به عیب یابی اقدام کند.


وی افزود: همچنین این دستگاه مجهز به یک هیتر می باشد که پس از ارسال هشدار اولیه توسط دستگاه آلارم روی موبایل مسئول مربوطه تا زمان حضور وی دما را تا حدودی کنترل می نماید.

ریاست مرکز بهداشت از راه اندازی اتاق مانیتورینگ در آینده نزدیک خبر داد تا بتوان نسبت به کنترل بیشتر روی این دستگاه ها و بررسی روند نمودار روزانه دمای آن احاطه داشت.خ


 


١٣:١١ - چهارشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ١٨٥٠٨    /    تعداد نمایش : ٢٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج