صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
اخبار > فرهنگ سازی از مهمترین راههای بر طرف کردن مشکلات بهداشتی است


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار تکاب:

فرهنگ سازی از مهمترین راههای بر طرف کردن مشکلات بهداشتی است

جلسه  شورای بهداشت، سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان در سالن جلسات فرمانداری تکاب برگزار گردید.

در نوزدهم دیماه سالجاری جلسه ی شورای بهداشتی شهرستان با حضور ثقفی فرماندار شهرستان، سرپرست  شبکه و جمعی از مسئولین ادارات در سالن جلسات شبکه بهداشت تکاب برگزار گردید.

 در این جلسه ابتدا دکتر سعیدی سرپرست شبکه هدف از برگزاری چنین جلساتی را کاهش مشکلات بهداشتی شهر عنوان کرد و گفت: شهرستان  تکاب از مدتها قبل تا به حال با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم میکند که شاید عمده علت این مشکلات کمبود فضای فیزیکی و نبود تجهیزات می باشد در تلاش هستیم با تامین این امکانات نمود ظاهری شهر و نیز سطح بهداشت شهرستان را بالا ببریم .

دکتر سعیدی در ادامه به بحث طرح تحول نظام سلامت حوزه بهداشت در کشور اشاره کرد و افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت موجب شده تا  خدمات به روز و مناسبی به خدمت گیرندگان ارائه گردد.

وی در مورد پرونده های الکترونیکی سلامت نیز گفت: سامانه پرونده های الکترونیکی سلامت با زیر ساخت های سخت افزاری و نرم افزاری و آموزش به پرسنل مراکز بهداشتی کلید خورد و اکنون نیز بیش از 95 درصد اطلاعات همشهریان در این سامانه ثبت گردیده است .

وی افزود: در این سامانه تمامی خدمات ارائه شده به افراد ثبت و در هر زمان دسترسی به این اطلاعات مقدور می باشد و از تمامی کسانی که تاکنون اطلاعاتشان در این سامانه ثبت نشده است تقاضا داریم که به مرکز بهداشت منطقه خود مراجعه و اطلاعات خود را ثبت نمایند تا این افراد نیز از خدمات بهداشتی مناسب بهره مند گردند .

دکتر سعیدی در مورد پروژه های در دست اقدام نیز گفت: هم اکنون مرکز خدمات جامع سلامت شماره یک  شهرستان تکاب با 50 درصد پیشرفت  و پایگاه سلامت شریف اباد نیز با 70 درصد پیشرفت در حال احداث می باشد و ساخت پروزه درمانگاه تخصصی کلینیک ویژه نیز به اتمام رسیده که با تامین اعتبار جهت خرید تجهیزات ، قابل افتتاح می باشد .

در ادامه ثقفی فرماندار تکاب نیز از مسئله بهداشت در شهرستان به عنوان یکی از مهمترین مسائل اشاره و هماهنگی تمامی ادارات و نهادهای مرتبط را با شبکه بهداشت را ضروری دانست .

فرماندار تکاب در ادامه به چند مورد از مسائل و مشکلات بهداشتی مرتبط با بعضی از ادارات اشاره و خواستار بررسی و حل سریع مشکلات موجود شد .

وی با اشاره به اینکه مسائل و مشکلات بهداشتی مشکل یک اداره و ارگان خاص نیست افزود  : مسائل و مشکلات بهداشتی با مشارکت تمامی ادارات قابل حل می باشد و باید این مشکلات در اسرع وقت حل گردد تا موجب جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات دیگر شود . وی ادامه داد فرهنگ سازی از مهمترین راههای بر طرف کردن مشکلات بهداشتی می باشد چرا که اگر مردم با فرهنگ شهرنشینی آشنایی کافی داشته باشند می توانند در حل مشکلات نیز سهیم گردند و فرهنگ غنی می تواند در تمامی مسایل چه بهداشتی و چه اجتماعی و فرهنگی جلوه گر شده  و در جهت جلوگیری از صرف هزینه های اضافی در حل مشکلات نقش بسزایی را ایفا کند .

در ادامه روسای مختلف ادارات حاضر در جلسه نقطه نظرات خود را در مورد مصوبات قبلی و نیز مسایل بهداشتی شهر  بیان کردند.خ

 


٠٨:٢٠ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٤٠٦    /    تعداد نمایش : ١٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج