صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
اخبار > جلسه ساماندهی قلیانسراها در شهرستان ماکو


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش قهرمانزاده مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ماکو

جلسه ساماندهی قلیانسراها در شهرستان ماکو

کارگروه فرعی سلامت و امنیت غذایی شهرستان با موضوع ساماندهی قلیان سرا ها برگزار گردید .

بیست و ششمین جلسه بررسی موضوع قلیا ن سراها به ریاست معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری و با حضور  دادستان ، بخشدار بازرگان ، مسئولین شبکه بهداشت و درمان ، روسای ادارات صنعت و معدن تجارت ، اصناف ، اماکن عمومی در سالن اجتماعات  فرمانداری برگزار گردید .

محمد زاده معاون سیاسی ، اجتماعی فرماندار  با اشاره به مضرات قلیان و تهدید جدی آن بر سلامت جامعه، گفت: قلیانسراها که تحت عنوان قهوه خانه سنتی ، پروانه کسب اخذ نموده اند در ادامه فعالیتشان و با توجه به کسب درآمد کلان از طریق فروش مصرف قلیان ،به ارائه قلیان نیز می پردازند و با توجه به موقعیت کنونی منطقه و علاقه مردم به دنبال کسب رفاه و آسایش  نیز از عوامل دیگر از گرایش  مردم به مصرف قلیان می باشد.

 جبرئیل زاده مسئول گسترش شبکه بهداشت و درمان ماکو با ارائه گزارش آماری اقدامات صورت گرفته در راستای  مبارزه با قلیان توسط شبکه بهداشت و درمان را تشریح نمود .

در ادامه جلسه ضمن تآکید بر بازرسیهای اکیپی ازمحلهای عرضه قلیان ، بعد از بحث و بررسی ارگانهای درگیر در برنامه موارد زیر مطرح و تصمیم گیری شد .

1-     شبکه بهداشت و درمان و اداره صنعت و معدن و تجارت و بر اساس قانون جامع ملی مبارزه با دخانیات اقدامات لازم و همکاری های لازم را بعمل خواهند آورد .

2-     با توجه به عرضه قلیان در محلهای فاقد پروانه کسب و غیر مشخص بر حسب مورد ارگانهای ذیربط اقدام لازم قانونی را معمول دارند و در صورت لزوم همکاریهای لازم بعمل آید .  

3-  موضوع همزمانی و اجرای برنامه مبارزه با دخانیات و قلیان جهت اقدامات لازم به استان اعلام گردد تا اقدامات هم زمان به نتیجه مطلوبی منجر گردد.

4-  مراجع محترم قضایی بر اساس قوانین جاری و علی الخصوص قانون جامع ملی مبارزه با دخانیات با متخلفین برخورد لازم را معمول فرمایند .

5-  ساعتهای فعالیت اصناف  بر اساس مصوبات جهت جلوگیری از تخلفات بعدی و حقوق مردم توسط نهادها مراعات گردد .

6-  اکیپ های مشترک اماکن عمومی – شبکه بهداشت و درمان – صنعت ، معدن و تجارت و اتاق اصناف هماهنگ اقدام نمایند . خ

 

 

 


٠٩:١١ - سه شنبه ١٩ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٣٩٤    /    تعداد نمایش : ٢٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج