صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
اخبار > اجرای طرح کلینیک دندانپزشکی سیار در مناطق محروم میاندوآب


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان میاندوآب

اجرای طرح کلینیک دندانپزشکی سیار در مناطق محروم میاندوآب

طرح کلینیک سیار دندانپزشکی با حضور تیم دندانپزشکی در مناطق محروم میاندوآب اجرا میشود.

دکتر حیدری به همراه بخشدار باروق و مسؤولان ستادی شبکه بهداشت و درمان در حاشیه بازدید از روند اجرای این طرح در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب گفت: دسترسی مردم به خدمات پزشکی در راستای اجرای طرح تحول سلامت از اهداف این طرح است که با توجه به عدم دسترسی مردم در مناطق محروم به برخی خدمات، اجرا میشود.

وی افزود: در این راستا طرح کلینیک دندان پزشکی در مناطق محروم میاندوآب آغاز و تیم دندانپزشکی با حضور در روستاهای بخش باروق خدمات ارایه میدهند.

دکتر حیدری اضافه کرد: در نخستین روز از اجرای این طرح در روستای نختالو و دیگر روستاها که از دور افتاده ترین روستاها و محروم در میاندوآب است خدمات دندانپزشکی ارایه شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب اظهار کرد: در اجرای این طرح که بصورت دوره ای انجام میگیرد کودکان 6 تا 14 ساله تحت درمان خدمات دندانپزشکی قرار میگیرند.

وی با اشاره به اینکه این تیم مجهز به دندانپزشک بوده و خدمات رایگان ارایه میدهد گفت: این طرح در طول سال در شهرهای مختلف اجرا میشود و هم اینک نیز به مدت یک هفته در مناطق محروم میاندوآب خدمات ارایه میدهد.

علی ابراهیم نژاد بخشدار بخش باروق در این زمینه با قدر دانی از مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب و تیم دندانپزشکی  گفت: آخرین روستای این بخش بیش از 117 کیلومتر با مرکز شهرستان فاصله دارد و این امر دسترسی مردم به برخی خدمات پزشکی و دندان پزشکی را با مشکل مواجه ساخته است

وی افزود: بالا بودن هزینه های دندانپزشکی و کم بودن درآمد مردم در پی خشکسالی با توجه به شغل آنان که کشاورزی یا دامداری است باعث شده مردم این منطقه در رابطه با خدمات پزشکی و دندانپزشکی با مشکل مواجه شوند که اجرای چنین طرحی قطعا رضایت مردم منطقه را در پی خواهد داشت.

وی از اینکه این منطقه برای اجرای این طرح انتخاب شده است قدردانی کرد و گفت: امیدوارم اجرای این طرح و سایر طرح های پزشکی در بخش باروق استمرار داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب بخش باروق از توابع میاندوآب یکی از محروم ترین بخشهای استان آذربایجان غربی است و با دارا بودن 74 روستا با جمعیتی بالغ بر 28 هزار نفر، 48 درصد مساحت شهرستان را به خود اختصاص داده است.خ


 


٠٧:٥٨ - سه شنبه ١٩ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٣٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٠٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج