صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
اخبار > تقدیر از عضو هیأت علمی دانشکده بهداشت


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت،

تقدیر از عضو هیأت علمی دانشکده بهداشت

دکتر حسن خرسندی رئیس دانشکده بهداشت در مصاحبه با خبرنگار وب­ دا با اعلام این خبر گفت: دکتر علی­ احمد آقاپور، استادیار دانشکده بهداشت، در راستای توسعه تحقیقات جامعه­ نگر و تقویت ارتباط با صنعت، بعنوان مجری طرح تحقیقاتی "بررسی تبدیل فرایند SBR به SBBR به­ منظور ارتقاء کارایی تصفیه­ خانه فاضلاب شهر سلماس" از محل گرنت پژوهشی شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان­ غربی، از سوی مدیر­کل تحقیقات، توسعه فناروی و ارتباط با صنعت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مورد تقدیر قرار گرفت.

دکتر خرسندی افزود: این طرح  برای اولین بار در کشور در مقیاس پایلوت طراحی شده که  نتایج آن برای ارتقای تصفیه­ خانه­ های SBR موجود در کشور قابل تعمیم می­باشد.

رئیس دانشکده بهداشت اضافه نمود: فرآیند SBBR به دلیل بالابردن غلظت بیومس چسبیده معلق در راکتور، بدون  سرمایه­ گذاری های کلان، منجر به افزایش کارایی فرآیند، دریافت بار هیدرولیکی و بار آلی بیشتر و در نتیجه، موجب افزایش ظرفیت تصفیه­ خانه می­شود. این فرایند، دارای مزیت هایی از قبیل سطح پایداری بالا در مقابل شوک­های هیدرولیکی، آلی و سمیت؛ تولید لجن مازاد کمتر و امکان دستیابی به حذف همزمان نیتروژن و فسفر می ­باشد.

دکتر خرسندی در پایان گفت: نتایج مطالعه حاضر با فاضلاب واقعی در تصفیه ­خانه فاضلاب شهری سلماس نشانگر آن است که کارایی فرایند SBBR در حذف BOD، COD و بویژه در انجام همزمان نیتریفیکاسیون و دنیتریفیکاسیون بسیار موفق­ تر از فرایند SBR است.١٣:٤٠ - دوشنبه ١٨ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٣٨٤    /    تعداد نمایش : ٣٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج