صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
اخبار > شهرستان مهاباد نیازمند بیمارستان جایگزین 250 تا 300 تختخوابی


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

شهرستان مهاباد نیازمند بیمارستان جایگزین 250 تا 300 تختخوابی

این مطلب را دکتر قاسم جان بابایی در جمع خبرنگاران حاضر در بیمارستان امام خمینی (ره)مهاباد اعلام کرد.

چهارشنبه 13 دی ماه معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ،محمود زاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی از بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد بازدید کردند.

معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی از استان های محروم کشور به شمار می رود افزود: بیمارستان های این استان از نظر فرسودگی و تعداد تخت های بیمارستانی جزو مناطق محروم محسوب می شود که مهاباد مصداق بارز این وضعیت می باشد که با جمعیت بیش از 200 هزار نفر از شهرهای اطراف  نیز بیمار پذیر می نماید و دارای بیمارستانی است که تخت ها و بخش تاسیسات بیمارستان غالباً فرسوده است.

دکتر قاسم جان بابایی اظهار داشت:مشکل اصلی بیمارستان مهاباد بافت فرسوده آن می باشد پیگیری که لازم است بحث بیمارستان جایگزین به صورت واقعی دیده شود و بیمارستان 100 تختخوابی مصوب شهرستان مهاباد به تنهایی قادر به پاسخگویی به  بار مراجعات بیماران در صف انتظار بستری به این مرکز نبوده  و دارای ظرفیت اشغال تخت کامل می باشد و بیمارستان جایگزین با ظرفیت 250 تا 300 تخت بایستی در ردیف سازمان برنامه و بودجه کشور گنجانده شود .

وی خاطرنشان ساخت: از زمان شروع طرح تحول سلامت اقدامات اساسی و مناسبی در این بیمارستان با همت رئیس دانشگاه علوم پزشکی که از روسای پر تلاش به شمار می رود که یکی بحث هتلینگ بوده انجام گرفته است .

دکتر جان بابایی گفت : در این بیمارستان با وجود فرسودگی اقدامات مناسبی اجرا شده و از جمله آنها می توان به اجرای هتلینگ در بخش های بستری و ساخت 13 واحد تک نفره زایمان طبیعی که توسط همکاران تجهیز شده و مرکز غربالگری بیماران سرطانی و کلینیک ویژه تخصصی که تجهیز این بخش ها جزو تعهدات وزارت بهداشت  می باشد.

وی اظهار داشت: مرکز غربالگری بیماران سرطانی و کلینیک ویژه تخصصی تا پایان سال جهت استفاده شهروندان و مردم تجهیز می شوند توسعه اورژانس بیمارستان در دو فاز از دیگر کارهای اساسی و مهم در حوزه درمان شهرستان مهاباد می باشد . فاز اول به اتمام رسیده و فاز دوم که مربوط به درمانگاه سرپایی اورژانس می باشد باهمت مجموعه تا چند ماه آینده به اتمام می رسد و با تجهیز این بخش توسط وزارت متبوع رضایت مندی مردم از ارائه خدمات را افزایش دهیم.

 


١٣:١٩ - يکشنبه ١٧ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٣٧٤    /    تعداد نمایش : ٢٠٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج