English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ١٩ خرداد ١٤٠٢
واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی لازم و ملزوم هم هستند


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دا

دانشگاه علوم پزشکی استان خاستگاه ایمنی بیمار در کشور است

 

 دکتر صابر قلی زاده معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه و دبیر اولین همایش بین الملی و چهارمین همایش ملی ایمنی بیمار روز چهارشنبه سوم خرداد در حاشیه برگزاری این کنگره در گفت و گو با خبرنگار وبدا گفت: ایمنی بیمار یکی از مشکلات پنهان سیستم های بهداشتی است و دانشگاه علوم پزشکی استان خاستگاه ایمنی بیمار در کشور است.

وی افزود: خدمات غیر ایمن در حیطه سلامت یک معضل مهم با گستره جهانی است که کلیه کشورها اعم از توسعه یافته یا در حال توسعه با آن دست به گریبان هستند،  بدینوسیله ایمنی بیمار در راُس اولویت های خدمات بهداشتی و درمانی قرار دارد و لازم است فرهنگ ایمنی بیمار در کشور و نیز در سطح بین المللی گسترش یابد، لذا اهتمام فعالیت های پژوهشی به این امر مهم ضروری است.

دکتر قلی زاده یادآور شد: تاکنون سه دوره همایش ملی ایمنی بیمار در ارومیه برگزار شده و امسال چهارمین دوره این کنگره ملی و اولین دوره بین الملی آن است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در پایان ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این چنین کنگره هایی گام های موثری در جهت سوق دادن هر چه بیشتر پژوهشگران و فناوران به سوی امر تحقیق و فناوری ایمنی بیمار برداریم.

 


١٧:٤٧ - چهارشنبه ٣ خرداد ١٤٠٢    /    شماره : ٥٣٢٥٣    /    تعداد نمایش : ٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج