English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ١٩ خرداد ١٤٠٢
واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی لازم و ملزوم هم هستند


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

پلمب 17 واحد صنفی متخلف در مهاباد

سرپرست مرکز بهداشت مهاباد در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: در طول اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی 22 کارشناس و بازرس بهداشت محیط در قالب ۹ تیم دو نفره بازرسی سیار از ساعت هشت صبح تا هشت شب و با همکاری ادارات جهاد کشاورزی، اصناف، دامپزشکی، تعزیرات حکومتی، شهرداری و اماکن بر مراکز فوق نظارت داشتند.

دکتر علیزاده آذر افزود: در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بر اماکن و اصناف در طول 12 ماه سالجاری از ۱۲ هزار و ۵۳۰ واحد صنفی بازرسی به عمل آمد که در نتیجه آن 20 تن مواد غذایی کشف و ضبط و معدوم شد،17 واحد صنفی شامل  نانوایی، یخ فروشی، قنادی، تالار پذیرایی و کبابی پلمب شده است، برای ۹۸۷ نفر اخطاریه بهداشتی صادر و ۳۵۸ واحد صنفی جهت معرفی به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.

وی خاطر نشان کرد: در طول این مدت 20 تن مواد غذایی توسط کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای در سطح عرضه کشف و ضبط و با دستور مقام قضایی معدوم شد که شامل 6 تن روغن غیر قابل مصرف و 14 تن انواع مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته به ارزش 5 میلیارد ریال بود.

دکتر علیزاده آذر یادآور شد: در این مدت، یک هزار متر مربع مزرعه سبزی به علت استفاده از آب فاضلاب برای آبیاری تخریب شده و ۲ هزار و ۳۰۰ مورد از آب شرب شهری و روستایی و ۱۲۷ مورد از آب استخرهای شنا نیز نمونه برداری بعمل آمد.

وی در پایان اضافه کرد: از کلیه شهروندان تقاضا داریم موارد تخلف بهداشتی و یا پیشنهادت و انتقادات خود را از طریق تماس با سامانه 190 وزارت بهداشت و یا شماره تلفن 42442250 مرکز بهداشت مهاباد مطرح کرده تا کارشناسان در کوتاه ترین زمان اقدامات لازم را انجام دهند.


 

 ٠٩:٣٥ - يکشنبه ٢٨ اسفند ١٤٠١    /    شماره : ٥١٥٤٢    /    تعداد نمایش : ٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج