English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ١٧ خرداد ١٤٠٢
واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی لازم و ملزوم هم هستند


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

کارگاه دو روزه مدیریت خطاهای پزشکی و ایمنی بیمار در مهاباد

این کارگاه با حضور کارشناسان معاونت درمان دانشگاه در محل دانشکده پرستاری مهاباد در تاریخ های 28 و 29 اردیبهشت سالجاری برگزار شد.

کارگاه دو روزه مدیریت خطاهای پزشکی و ایمنی بیمار با حضور دکتر امید صادق امیری سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد، دکتر رضا عبدالهی بکتاش کارشناس نیروهای تخصصی، مرقاطی و حسین زاده از کارشناسان واحد اعتبار بخشی و نظارت بر درمان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در محل دانشکده پرستاری مهاباد برگزار شد.

دکتر رضا عبدالهی بکتاش در خصوص این کارگاه در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت: کارگاه دو روزه به میزبانی شبکه بهداشت و درمان مهاباد با موضوع مدیریت خطاهای پزشکی و ایمنی بیمار در محل دانشکده پرستاری مهاباد برگزار شد.

وی افزود: جامعه هدف در این کارگاه دو روزه شامل مدیران پرستاری، سرپرستاران،  کارشناسان ایمنی بیمارستان های سردشت، بوکان و مهاباد و پرستاران و کارشناسان ایمنی مراکز جراحی محدود و بخش خصوصی می باشد.

دکتر رضا عبدالهی بکتاش خاطرنشان کرد: به منظور تضمین ایمنی بیمار باید راه هایی را یاد بگیریم که برای ایمنی بیمار داروهایی که شکل و تلفظ مشابه یا بسته بندی مشابهی دارند اشتباه استفاده نکنیم. در همین راستا راهکارهایی را به همکاران نشان داده و تجارب را به همدیگر منتقل می کنبم.

وی بیان داشت: موضوع جراحی ایمن بحث مهمی است که پزشکان و پرستاران با آنها آشنایی دارند. باز آموزی و مرور دوباره و تجدید مباحث با هدف اینکه بیش از گذشته به این موضوعات بپردازیم در جهت پیشگیری از خطاهای پزشکی که می تواند برای بیماران رخ دهد.

دکتر رضا عبدالهی بکتاش اظهار داشت: مبنای کار ما در این کارگاه آخرین استانداردهای اعتبار بخشی نسخه 1401 می باشد که در خدمت عزیزان بحث کرده و از تجارب همدیگر استفاده می کنیم و هدف نهایی تضمین ایمنی بیمار و افزایش کیفیت ارائه خدمات می باشد.

 در پایان این کارگاه هر یک از مدیران پرستاری، سرپرستاران، کارشناسان ایمنی و پرستاران در قالب کارگروه های چند نفری در راستای ارتقا ایمنی بیمار با یک فرضیه با هدف انتقال تجارب و ارتقا ایمنی بیمار فرضی به تبادل نظر پرداختند.


 


١٥:٠٧ - سه شنبه ٢ خرداد ١٤٠٢    /    شماره : ٥٣٢١٥    /    تعداد نمایش : ٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج