English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ١٧ خرداد ١٤٠٢
واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی لازم و ملزوم هم هستند


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

حذف بیش از 6 هزار و 500 کیلوگرم مواد غذایی آلوده از چرخه مصرف در بوکان

سرپرست مرکز بهداشت بوکان گفت: از ابتدای اجرای طرح سلامت نوروزی تا هفتم فروردین ماه سالجاری 6540 کیلوگرم مواد غذایی آلوده از چرخه مصرف در این شهرستان حذف شد.

دکتر سوران ایوبی در تاریخ 8 فروردین سالجاری در گفت و گو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان، اظهار داشت: بازرسان بهداشت محیط به صورت مستمر  واحد‌های صنفی را بازدید می‌کنند.

وی ادامه داد: از زمان  شروع اجرای برنامه  ۲۴ اسفند ماه تا پایان روز  7 فروردین ماه سالجاری عملکرد برنامه های واحد سلامت محیط و کار در خصوص آب شامل  سنجش کلر باقی مانده 1303 مورد، نمونه برداری میکروبی آب شرب 54 مورد  بازرسی از سامانه های آبرسانی 112مورد و سنجش با استفاده از دستگاه پرتابل 2 هزار و 198 مورد است.

 دکتر ایوبی اضافه کرد: رسیدگی به شکایت مردم از طریق سامانه کشوری بهداشت 190 به تعداد 6 مورد، تذکر و برخورد با فروشندگان دوره‌گرد مواد غذایی 18 مورد بود.

وی بازرسی مشترک با ادارات مرتبط در سطح شهرستان در این مدت را 72 مورد عنوان کرد و افزود: بازرسی از مراکز و اماکن عمومی و مراکز حساس هفت هزار و 376 مورد و معرفی متخلفین بهداشتی 21 مورد از اهم اقدامات صورت گرفته در این مدت است.

دکتر ایوبی از پایش و ارزیابی کارشناسان معاونت امور بهداشتی دانشگاه از برنامه های سلامت نوروز سال جدید از  واحد سلامت محیط و کار ستاد مرکز بهداشت شهرستان بوکان خبر داد و بیان کرد: در راستای پایش روند اجرای فعالیت های واحد سلامت محیط و کار مرکز بهداشت شهرستان،  برنامه ها و فرآیندهای اجرایی سلامت نوروزی توسط کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی از معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت.


 


١٠:٠٩ - چهارشنبه ٩ فروردين ١٤٠٢    /    شماره : ٥١٧١٣    /    تعداد نمایش : ١١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج