English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ١١ فروردين ١٤٠٢
واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی لازم و ملزوم هم هستند


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری وبدا دانشگاه

در دولت سیزدهم جهش چشم گیری در افزایش تخت های بیمارستانی و مراکز درمانی داشته ایم

روز پنجشنبه ششم بهمن ماه سال جاری طرح توسعه بیمارستان شهید راثی شاهین‌دژ با حضور دکتر عین الهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دکتر معتمدیان استاندار آذربایجان غربی، دکتر ولی‌زاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر همتی نماینده مردم شهرستان های شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی،امام جمعه، فرماندار شهرستان شاهین‌دژ افتتاح گردید.

دکتر عین اللهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما گفت: خوشبختانه در دولت سیزدهم جهش چشم گیری در افزایش تخت های بیمارستانی و مراکز درمانی داشته ایم به نحوی که  تاکنون ۷۹ بیمارستان و مرکز درمانی و 10800 تخت بیمارستانی در این دولت به بهره برداری رسیده است و به مردم نوید می دهیم که تا چند ماه آینده 9500 تخت بیمارستانی جدید نیز اضافه خواهد شد.

وزیر بهداشت یادآور شد: بسیاری از مراکزی که در این دولت تکمیل، تجهیز و افتتاح شده اند، طرح هایی هستند که سال ها به صورت راکد و بدون پیشرفت مانده بود و خوشبختانه با سفرهای استانی رئیس جمهور و همکاری استاندار و پیگیری نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان توانستیم این طرح ها را تکمیل و به مرحله افتتاح برسانیم.

گفتنی است با افتتاح این طرح 56 تخت بیمارستانی به حوزه سلامت شهرستان شاهین‌دژ اضافه گردید، همچنین این پروژه دارای امکاناتی همچون: آزمایشگاه،  رادیولوژی، سی تی اسکن، بخش بستری، CCU، ICU، چهار اتاق عمل و CSR می باشد.

این طرح با زیربنای 5570 متر مربع و با هزینه 450 میلیارد ریالی برای احداث و 600 میلیارد ریالی برای تجهیز از سال 1394 شروع و در سال 1401 به اتمام و بهره برداری رسید.

دکتر عین الهی در خصوص اقدامات وزارت بهداشت در مورد اعزام پزشکان به مناطق محروم عنوان کرد: وزارت بهداشت تنها نیروهایی که تعهد خدمت دارند را می تواند اعزام نماید و در این مدت 2500 متخصص اعزام شده است که بیش از 70 درصد آن متعلق به مناطق محروم بوده است.

وی افزود: تلاش کرده ایم تا در کنار بومی‌گزینی، ظرفیت ها را نیز افزایش دهیم به نحوی که امسال 4000 دستیار تخصصی در رشته های مختلف جذب شده است که پس از فارغ التحصیلی عمدتاً در مناطق محروم فعال خواهند بود.


١٥:٠٨ - پنج شنبه ٦ بهمن ١٤٠١    /    شماره : ٥٠١٩٢    /    تعداد نمایش : ٢١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج