English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ١١ فروردين ١٤٠٢
واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی لازم و ملزوم هم هستند


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش بازیان روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر

سومین کمیته مرگ و میر کودکان ۱ تا ۵۹ ماهه و نوزادان در پیرانشهر

در راستای کاهش مرگ و میر کودکان و نوزادان و بررسی چند مرگ نوزاد در سه ماهه اخیر، کمیته مرگ و میر کودکان 1-59 ماهه و نوزادان در سالجاری به ریاست مدیریت شبکه بهداشت و درمان و با حضور رئیس مرکز بهداشت، مسئول دفتر پرستاری بیمارستان های امام خمینی (ره) و شهید سردار سلیمانی، کارشناس فوریتهای پزشکی، کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده، کارشناس برنامه کودکان، کارشناس مرگ شبکه، متخصص کودکان، مسئول بخش زایمان، مسئول واحد بیماریها در تاریخ چهارم بهمن سالجاری در دفتر مدیر شبکه برگزار شد.

بیرکانی کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده شهرستان در این کمیته گفت: پرونده ۴ مورد مرگ کودکان ۱ تا ۵۹ ماهه و ۴ مورد مرگ نوزاد زیر یکماه که در سه ماهه سوم ثبت شده بود را ارائه نمود‌.

وی افزود: تعداد مرگ کودکان ۱تا ۵۹ ماهه مشابه فصل سال گذشته بوده که پس از بررسی و شرح پرونده ها توسط کارشناس برنامه کودکان از این تعداد بر اساس جدول طبقه بندی، یک مورد در گروه ناهنجاریهای مادرزادی و یک مورد در گروه بیماریهای سیستم تنفسی، یک مورد در گروه سرطانها و یک مورد در گروه بیماربهای عفونی و انگلی قرار گرفت.  

کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده تصریح کرد: همچنین از ۴ مورد مرگ نوزادان براساس جدول طبقه بندی ۳ مورد در گروه حالات معین با منشاء حول تولد و یک مورد در گروه ناهنجاریهای مادرزادی و کروموزومی قرار گرفت که پس از بررسی علل مرگها در راستای کاهش مرگ و میر این گروه سنی پیشنهادات و راهکارهای موثر ارائه گردید.

در یک مقایسه آماری که در این کمیته عنوان شد در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ با سال گذشته، کاهش میزان مرگ و میر در هر دو گروه سنی به شرح زیر اعلام شد، مرگ و میر کودکان از ۵/۵۸ به ۵/۱۱ درصد و میزان مرگ نوزادان از ۷/۷۳ به ۶/۵۱درصد کاهش یافته است.

در پایان کمیته اقدامات لازم در راستای کاهش مرگ و میر کودکان ۱ تا ۵۹ ماهه و نوزادان ارائه و مصوب گردید.١٣:٢٣ - پنج شنبه ٦ بهمن ١٤٠١    /    شماره : ٥٠١٨٩    /    تعداد نمایش : ٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج