English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ١١ فروردين ١٤٠٢
واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی لازم و ملزوم هم هستند


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

پلمب یک آموزشگاه غیرمجاز ارائه خدمات پرستاری در مهاباد

با پیگیری های انجام گرفته توسط کارشناسان نظارت بر درمان مهاباد یک آموزشگاه غیر مجاز خدمات پرستاری در تاریخ 2 بهمن ماه سال 1401 پلمب شد.

به دنبال گزارش یکی از شهروندان از وجود محل آموزشگاه غیر مجاز خدمات پرستاری در یکی از مناطق حاشیه شهر مهاباد، کارشناسان نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان با پیگیری و کسب مجوز های قضایی این واحد را پلمب کردند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت: در این آموزشگاه غیر مجاز به متقاضیان به صورت غیر قانونی با وسایل غیر استاندارد آموزش داده می شد و در پایان کار مدرک دستیار پزشک عمومی برای آنها صادر و مبالغی جهت آموزش از افراد اخذ می گردید.

دکتر امید صادق امیری  افزود: انجام فعالیت داوطلبان جویای کار خصوصا در حرفه پزشکی و پیراپزشکی نیازمند داشتن مدرک دانشگاهی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد.

 وی با بیان این موضوع که حفظ سلامت شهروندان خط قرمز شبکه بهداشت و درمان می باشد گفت: بر اساس قانون، شبکه بهداشت و درمان در هر شهرستان متولی سلامت شهروندان می باشد و می بایست افرادی که بدون داشتن صلاحیت حرفه ای مبادرت به انجام فعالیت های پزشکی می کنند شناسایی و تحویل مراجع قضایی شوند.

دکتر امید صادق امیری بیان داشت: با هدف جلوگیری از فعالیت های غیر قانونی و برخورد با افراد سودجو که سلامت مردم را به مخاطره می اندازند، کارشناسان نظارت بر درمان با نظارت های پی در پی در سطح شهرستان به منظور حفظ سلامت شهروندان قدم برمی دارند.

وی در پایان از شهروندان خواست در انتخاب مراکز درمانی دقت لازم را به کار برده و از مراجعه به واحدهای فاقد مجوز فعالیت اجتناب کرده و در صورت مشاهده فعالیت غیر قانونی این گونه مراکز مراتب را به سامانه 190 وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  و تلفن 42225656 واحد نظارت بر درمان شبکه اطلاع دهند تا در کوتاهترین زمان کارشناسان اقدامات لازم را انجام دهند.
١٣:٢٥ - پنج شنبه ٦ بهمن ١٤٠١    /    شماره : ٥٠١٧٤    /    تعداد نمایش : ٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج