English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ٠١ فروردين ١٤٠٢
واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی لازم و ملزوم هم هستند


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دا

تجمع دانشگاهیان علوم پزشکی ارومیه در محکومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، اعضای هیات رئیسه،  اساتید، مدیران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی روز سه شنبه مورخ 4 بهمن ماه سال جاری با تجمع در ستاد دانشگاه، ضمن محکومیت هتک حرمت قرآن کریم توسط عناصر افراطی در کشور سوئد، انزجار خود را نسبت به این اهانت ابراز کردند.

حجت الاسلام دکتر یوسفی عضو هیئت علمی و مدیر گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در این تجمع خاطر نشان کرد: قرآن معجزه ای است که انسان را به سوی کمالات دنیوی و اخروی هدایت می کند و پیامبر اکرم به خاطر عظمت قرآن، آن را در بین پیروان خود به ودیعه نهاده است.

وی افزود: این اهانت مختص امروز نبوده و دشمنان از ابتدای اسلام تلاش کرده اند تا به قرآن، پیامبر، امامان، علمای دین و دستورات دین توهین کنند و این نشانگر ضعف و نبود منطق این افراد است.

حجت الاسلام دکتر یوسفی تصریح کرد: ما قرآن را کتاب هدایت می دانیم و این اهانت باعث اعتراض مسلمانان در اقصی‌ نقاط جهان شده است و حضور امروز ما نشانگر احساس دین ما به قرآن و اسلام می باشد.


 

 

در پایان این تجمع بیانیه دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه قرائت شد، در بخشی از این بیانیه آماده است: متاسفانه این اقدام غیرانسانی علی رغم اعلام هشدار و انزجار عموم مسلمانان اتحادیه ها و مراکز و دولت های اسلامی سراسر جهان، همچنان از سوی تعداد اندکی افراد معلوم الحال در حال تکرار است، تحریک احساسات مسلمانان و پیروان دین مبین اسلام و به سخره گرفتن کتاب مقدس آنان به سود هیچ گروه و جامعه ای نخواهد بود و با اصل احترام متقابل اعتقادات انسان ها منافات دارد.

در بخش دیگری از این بیانیه یادآور شده است: ما دانشگاهیان هم صدا با مسلمین جهان، ضمن ابراز انزجار خود از عمل زشت و نابخردانه تعدادی افراد در اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم، همزمان از پیروان این کتاب عزیز و آسمانی تقاضا داریم هرگونه ابراز اعتراض و انزجار بحق خود را با نهایت خویشتن داری و صلح انجام و در بروز احساسات خود رعایت اصول اخلاق و منش اسلامی را سرلوحه قرار داده و در برخورد با سردمداران این اقدامات ،اخلاق کریمه ی پیامبر گرامی اسلام، حضرت محمد مصطفی (ص) را الگوی خود بدانند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٦:٣٠ - سه شنبه ٤ بهمن ١٤٠١    /    شماره : ٥٠١٣٤    /    تعداد نمایش : ٣٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج