صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
دوشنبه ٠٧ مهر ١٣٩٩
اخبار > ترویج آموزش های بهداشتی در میان عشایر شهرستان مهاباد


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

ترویج آموزش های بهداشتی در میان عشایر شهرستان مهاباد

برنامه ترویج آموزشها و مراقبتهای بهداشتی به منظور پیشگیری از بیماریهای واگیر دار توسط کارشناسان مرکز بهداشت مهاباد برای عشایر شهرستان اجرا شد.

جعفر احمد نژاد کارشناس مسئول واحد گسترش مرکز مهاباد اظهار داشت: مراقبت بهداشتي و آموزش مقابله با بيماري هاي فصلي و کرونا ویروس ، نحوه صحیح دفع فاضلاب و فضولات حیوانی ، بيماري هاي عفوني، بررسي وضعيت آب آشاميدني و بيماري هاي مشترك انسان و دام در راستاي آگاه سازي تب كريمه كنگو به عشاير شهرستان به صورت چهره به چهره آموزش داده شد.

احمدنژاد خاطرنشان کرد: هدف از این برنامه آموزش و ترویج مراقبتهای بهداشتی و توزیع ماسک پارچه ای و مواد ضدعفونی و توزیع پمفلتها و تراکت های پیشگیری از بیماری کرونا و شستشوی دست ها با آب و صابون در راستای ارتقا سلامت عشایر می باشد.

وی افزود : در این برنامه تعداد 3 نفر از کارشناسان بهداشت محیط  ،گسترش و بهورز در قالب 2 اکیپ ، آموزشهای خود مراقبتی و پیشگیری را به عشایر مناطق قوپی بابا علی، قشقونه سفلی و علیا،باگردان سفلی و علیا ،لمونج و دوچومان شهرستان مهاباد اجرا کردند.

مسئول واحد گسترش مرکز بهداشت مهاباد بیان داشت: جمعیت عشایر شهرستان مهاباد 2854 نفر می باشد و با وجود این تعداد ، آموزشهای مستمر مراقبتهای بهداشتی برای ارتقا سلامت عشایر باید به صورت مداوم ادامه یابد.٢٠:٤٤ - شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ٣٢٨٠١    /    تعداد نمایش : ١١٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج