صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٩
اخبار > برگزاری جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان بوکان


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان

برگزاری جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان بوکان

 

روز چهارشنبه ۸ مرداد ماه ۱۳۹۹ ستاد پیشگیری از شیوع کرونا به منظور اتخاذ تمهیدات لازم برای عید سعید قربان و تصمیم گیری برای ادامه فعالیت بازار به ریاست خسروپور سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان، دکتر عباسی مدیر شبکه بهداشت و درمان، دکتر سلطانی رئیس مرکز بهداشت و اعضای ستاد تشکیل جلسه داد.

در ابتدای جلسه خسروپور سرپرست فرمانداری ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد واقدامات قبلی ستاد از حضور و همراهی سازنده اعضای ستاد تشکر و  بر تشدید آموزش واطلاع رسانی با هدف تشویق و ترغیب مردم به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی جهت کنترل و پیشگیری از موج جدید بیماری با توجه به در پیش بودن عید قربان تاکید نمود سپس بر لزوم نظارت و کنترل بر دام های ذبح شده در روز عید قربان و اطلاع رسانی لازم جهت هدایت دام ها به کشتارگاه و توزیع آن به طریق بهداشتی اشاره و بر تشدید نظارت و کنترل توسط مبادی مربوطه تاکید نمود. در ادامه بازگشایی بازار را منوط به رعایت پروتکل بهداشتی وحضور مستمر متولیان و نمایندگان ادارات مرتبط و نظارت بر روند اجرای بهینه بازار دواب دانست و از عملکرد مجموعه در بازگشایی هفته قبل بازار تشکر نمود. وی ادامه داد: کماکان اولویت شهرستان بوکان مبارزه با بیماری کروناست و برای خروج از روند شیوع کرونا چاره ای جز رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نداریم و برای اجرای دقیق پیشگیری، همه مسئول هستیم.

در ادامه جلسه دکتر محمدعباسی مدیر شبکه بهداشت ودرمان بوکان به بیان عملکرد عرصه سلامت در جریان شیوع ویروس کووید۱۹ پرداخت و گفت:  باتوجه به اینکه موج دوم بیماری از عید سعید فطر و همزمان با دید و بازدید های بعد از آن صورت گرفت که موجب شدت یافتن آن نسبت به موج اول گردید،  بر لزوم حفظ آمادگی و هوشیاری کامل به منظور مقابله به موج جدید احتمالی ناشی از بیماری تاکید و از عموم همشهریان درخواست نمودند که در راستا حفظ سلامتی خود و دیگران استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از اجتماعات در فضاهای بسته را رعایت و از دید و بازدید ها در روز عید قربان دکتر عباسی گفت: شرایط بیماری در بوکان تحت کنترل است و این حاصل  توان و تخصص پرسنل زحمتکش بهداشت و درمان توام با فراهم سازی تجهیزات و امکانات لازم، مدیریت درست و همدلی و همکاری تمامی ارگان های سطح شهر به ویژه همراهی فرماندار و همشهریان عزیز بوکانی است.

جداً خودداری نمایند.

در پایان جلسه مقرر گردید:

۱_بازرسی‌ها تشدید و گزارشات بصورت روزانه به دبیرخانه ستاد پیشگیری از بیماری کرونا ارائه گردد.

۲_مرکز بهداشت، هلال احمر و شهرداری بصورت مستمر و مداوم نسبت به پخش پیام‌های بهداشتی و آگاه‌سازی مردم در سطح شهر اقدام نمایند.

۳_اکیپ نظارتی از فرمانداری، هلال احمر، نیروی انتظامی و مرکز بهداشت نسبت به اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح شهر نظارت نماید

.

 


١٨:٥٠ - پنج شنبه ٩ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٣٢٠٥٨    /    تعداد نمایش : ٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج