صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
پنج شنبه ٢١ فروردين ١٣٩٩
اخبار > ماجرای بازگشت دستکش های صادراتی به داخل آذربایجان غربی چه بود؟


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش عبدالعلی زاده مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو

ماجرای بازگشت دستکش های صادراتی به داخل آذربایجان غربی چه بود؟

دکتر لعیا صدیق راد مدیر تجهیزات و ملزومات مصرفی معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی گفت: با توجه به وجود کارخانه تولید دستکش حریر در آذربایجان غربی، ظرفیت ارزشمندی به لحاظ تامین و تولید دستکش مورد نیاز استان محسوب می شود و خوشبختانه استان در تامین دستکش های معاینه و جراحی با مشکل حادی مواجه نبوده است.

وی گفت: با تدابیری که اتخاذ شده است مشکل خاصی در تامین دستکش مورد نیاز شهروندان در استان نخواهیم داشت.

دکتر صدیق راد در خصوص بازگشت محموله دستکش های صادراتی به داخل آذربایجان غربی تصریح کرد: در 11 اسفند سال 1398 بخشنامه ای مبنی بر ممنوعیت صادرات دستکش از سوی وزارت بهداشت صادر گردید و با توجه به اینکه برخی شرکت ها از قبل در خصوص تامین دستکش اعلام آمادگی نموده بودند و روند قانونی جهت تامین و خرید دستکش را سپری کرده بودند؛ در گمرکات به دلیل بخشنامه مذکور موفق به صادرات نشدند.

معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی پس از اطلاع از محموله 7 کانتینری در گمرکات مرز بازرگان، به جد وارد عمل شد و با هدایت و درگیر نمودن مدیر محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو و کمک مشارکت فعال نهادهای اطلاعاتی ، امنیتی و قضایی و شرکت توزیعی بخش خصوصی محموله مذکور را وارد چرخه توزیع استان نمود.

دکتر صدیق راد افزود: با چند شرکت تجهیزات پزشکی وارد مذاکره شدیم و یک شرکت تجهیزات پزشکی در جهت مشارکت در خرید این دستکش ها از صادر کننده اعلام آمادگی و مشارکت فعال و موثر نمود.

مدیر تجهیزات و ملزومات مصرفی معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی گفت: 245 هزار بسته از این محموله دستکش وارد استان شده و در داروخانه‌ها/ بیمارستان‌ها و ارگان هایی که نیازمند استفاده از دستکش می باشند به قیمت مصوب وزارت بهداشت توزیع شد و مابقی هم در روزهای آینده با هدایت معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی توزیع می شود.

دکتر صدیق راد در خصوص ضرورت استفاده از اقلام پیشگیری از بیماری بویژه دستکش خاطر نشان کرد: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی استفاده از دستکش برای افراد عادی ضرورتی نداره و فقط کادر درمانی و افراد در معرض آلودگی ملزوم به استفاده از دستکش می باشند.

شایان ذکر است: بهترین روش پیشگیری از بیماری کووید 19 شستشوی دست با آب صابون و محلول ها و ژل‌های ضد عفونی کننده دست است.

 


٢٠:٢٥ - پنج شنبه ٧ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٣٠٠١٩    /    تعداد نمایش : ٢٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج