صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
پنج شنبه ٢١ فروردين ١٣٩٩
اخبار > تامین محلولهای الکلی ضد عفونی کننده از حد اشباع عبور کرد


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش عبدالعلی زاده مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو

تامین محلولهای الکلی ضد عفونی کننده از حد اشباع عبور کرد

در کمتر از 30 روز  از شیوع ویروس کرونا در آذربایجان غربی تامین انواع محلولهای الکلی ضد عفونی کننده به مرحله اشباع رسید .

با گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور و تشدید تقاضای عموم مردم جهت دریافت محلولهای الکی ضد عفونی کننده، در حالی که در اکثر استان‌های کشور کمبود شدید محلول‌های مذکور همچنان مشهود است؛ معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی  با مدیریت جهادی و اقدامی ضربتی در کمتر از ۲۰ روز به مرحله اشباح رسید و در داروخانه ها به وفور موجود میباشد.

سی و چند روز از سخترین لحظاتی که شب و روز، تعطیل و غیر تعطیل معنایی نداشت گذشت. معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی با اتخاذ تدابیر ویژه، برگزاری جلسات متعدد مدیریت بحران غذا و دارو در ساعات اولیه اعلام شیوع ویروس کرونا در آذربایجان غربی، اعلام فراخوان به واحدهای تولیدی جهت فعال نمودن خط تولید محلول الکلی ضد عفونی کننده، صدور پروانه جهت ورود واحدهای تولیدی به مدار تولید، تعیین و استقرار کارشناسان مقیم در واحدهای تولیدی و... راهکارهای اساسی اتخاذ نمود.

با صدور 28 مورد پروانه، واحدهای تولیدی با حداکثر ظرفیت وارد مدار تولید شدند و ظرف ۳۰ روز حدود بیش از ۴۰۰ هزار لیتر محلول ضد عفونی کننده تولید و توزیع شد.

 با مدیریت توزیع هدفمند، محلول های تولید شده در استان  در مجموع  440360 لیتر محلول در سطح داروخانه‌های استان توزیع گردید.

در فاز اول، از طریق صدور حواله تحویل ماده ضدعفونی کننده توسط مدیریت نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده‌های دارویی معاونت غذا و دارو نیاز کلیه ارگان ها، سازمان‌ها، بانک‌‌ها، موسسات خیریه و... استان جهت ضدعفونی سطوح و دست، تامین و تحویل گردید.

در فاز دوم از طریق جلب مشارکت انجمن داروسازان استان در 5 مرحله 364354 لیتر و در گالن های 10 لیتری و 500 سی سی به کلیه داروخانه‌های جهت تامین نیاز شهروندان توزیع گردید.

در فاز سوم از طریق شرکت توزیع، 59804 لیتر و در احجام مختلف محلول‌های ضد عفونی کننده مورد نیاز داروخانه‌های شمال تا جنوب استان تامین  و مرتفع شد.

در فاز چهارم از طریق شرکت های توزیع دارو و تجهیزات پزشکی 16202 لیتر توزیع و نیاز داروخانه‌ها تامین گردید لذا نیاز و تقاضای شهروندان جهت تهیه محلول های الکلی ضد عفونی کننده به روال عادی برگشت.

این همت مضاعف و جهادی مجموعه مدیران و کارشناسان و کارکنان سختکوش در معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی همچنان ادامه دارد. به امید روزی که بتوان برای همیشه خبر رهایی و شکست کرونا را با هم جشن بگیریم.

 


٢٠:٢٣ - پنج شنبه ٧ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٣٠٠١٨    /    تعداد نمایش : ١٣٠


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1399/01/09 20:18
0
0
سلام پس چرا داروخانه ها ندارن؟

با سلام لطفا نام داروخانه های مربوطه را اعلام بفرمایید


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج