صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
دوشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٨
اخبار > یک روز بحرانی در نجات مادران و ناجیان مادران


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مجرد مسئول روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه

یک روز بحرانی در نجات مادران و ناجیان مادران

یک روز بحرانی در نجات مادران و ناجیان مادران

جدال 18 ساعته با سرما، برف، بوران و کولاک شدید برای نجات مادران و ناجیان مادران

نجات جان مادران و کارکنان بهداشتی درمانی در یک روز بحرانی

حضور مدیران عرصه سلامت شهرستانها در عملیات اجرایی نجات جان مادران باردار و کارکنان بهداشتی


به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی بدنبال کسب اطلاع از ضرورت انتقال مادران باردار (۳مورد در تکاب، ۲ مورد در ارومیه) تیم های مداخله در بحران فعال و اقدامات هماهنگ جهت انتقال این مادران به مراکز بیمارستانی به مورد اجرا گداشته شد.

۱- انتقال ۳ مادر باردار ۳۱-۳۳-۳۵ هفته از روستاهای آرپاچایی و آق اتاق تکاب  پس از  ۱۸ ساعت و  در ساعت ۲۲ روز پنجشنبه با انتقال مادران بازدار به بیمارستان/ حامله سرا به اتمام رسید.

لازم به یادآوری است که در زمان انتقال مادران ، خودرو حامل مدیر شبکه بهداشت و درمان تکاب و پزشک مرکز آلوچالو گرفتار کولاک شدید در محور آق اتاق -زره شوران شده و علیرغم  تلاش تیم عملیاتی که از طریق اداره کل مدیریت بحران استانداری-فرماندار شهرستان- اداره بحران فرمانداری تکاب-مدیریت معدن زره شوران  با هماهنگی معاون بهداشت دانشگاه پیگیری می گردید ساعت ۲۲ روز پنجشنبه با جانفشانی و از خودگذشتگی راننده بولدوزر و بهورز روستای آق اتاق ، اکیپ مذکور پس از ۸  ساعت به روستای آق اتاق بازگشتند و در روز جمعه ۲۵ بهمن ماه در ساعت 19:30 عملیات نجات اکیپ درمانی(مدیرشبکه بهداشت و درمان و پزشک خانواده مرکز خدمات جامع سلامت الوچالو و دوهمکار راننده) در محور مواصلاتی آق اتاق- زره شوران توسط اداره مدیریت بحران فرمانداری  به اتمام رسید.

 در این عملیات ۳ مادر باردار در شامگاه روز پنجشنبه به بیمارستان تکاب  منتقل و بدلیل بارش همزمان برف و کولاک شدید ، خودرو حامل مدیرشبکه بهداشت ودرمان شهرستان و پزشک مرکز در کولاک محبوس و پس از ۸ ساعت از زیر برف نجات یافته و به روستای آق اتاق مراجعت و شامگاه امروز به تکاب بازگشتند.

۲-انتقال دو مادر باردار در منطقه مرگور به تسهیلات  زایمانی  زیوه

۳-نجات جان کارکنان خدوم و زحمت کش مراکز خدمات جامع سلامت دیزج مرگور و زیوه

در یک اتفاق نادر ، در ظهر روز پنجشنبه همزمان با بازگشت کارکنان خدوم و زحمت کش عرصه سلامت شهرستان ارومیه از مراکز خدمات جامع سلامت دیزج مرگور و زیوه به مرکز شهر ، کولاک شدید برف باعث مسدودی جاده مواصلاتی در محور زیوه-رزگه گردید و پس از چند ساعت محبوس شدن زیر کولاک ، توسط اهالی نجات یافته و  مورد استقبال و  پذیرایی اهالی قدر شناس روستاهای قارنه و رزگه  قرار گرفتند. در این حادثه که بیش از ۵ساعت بطول انجامید ، ۳۰نفر از همکاران مراکز بهداشتی درمانی مذکور از خطرناکترین بحران قابل تصور  نجات یافته و در منزل روستائیان  به گرمی مورد استقبال قرار گرفتند. لازم با یاداوری است که کلیه کارکنان این دو مرکز طی روز جاری(جمعه ۲۵ بهمن ماه ) به آغوش خانواده های خود بازگشتند.  در این حادثه رئیس مرکز بهداشت شهرستان ارومیه راسا در محور مربوطه حضور یافته و بر عملیات امداد ونجات نظارت داشتند.

لازم میداند از اهالی خونگرم روستاهای قارنه، رزگه(ارومیه) و آق اتاق(تکاب) دراستقبال و  پذیرایی از خدمتگزاران خود صمیمانه تشکر و قدردانی نماید. 

 


٠٨:٤٩ - شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٢٩٠٢٠    /    تعداد نمایش : ٣١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج