صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
چهارشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٨
اخبار > برگزاری دومین مجمع سلامت در شهرستان نقده


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش نادری مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نقده

برگزاری دومین مجمع سلامت در شهرستان نقده

دومین مجمع سلامت شهرستان نقده با حضور دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ، مهندس فرامرزی فرماندار ، دکتر مهران میرزایی مسئول دبیرخانه سیاستگزاری سلامت دانشگاه ،مدیران عرصه سلامت ،امامان جمعه اهل تسنن و تشیع ، روسای ادارات ، خیرین عرصه سلامت روز سه شنبه یکم بهمن ماه 1398 در محل سالن کنفرانس بیمارستان حضرت امام خمینی (ره) نقده برگزار شد. 

در ابتدای برنامه مهندس مرتضی فرامرزی فرماندار و رئیس مجمع سلامت نقده ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی گفت: هرکدام از ما که در این جلسه حضور داریم به تناسب نوع کاری خودمان وظایف خطیری در راستای سلامت بر عهده داریم و از نظر منطقی و عقلایی و کارشناسی شده شبکه بهداشت ودرمان و در راس آن دانشگاه علوم پزشکی به تنهایی قادر به ایجاد سلامت صد درصدی در جامعه نمی باشد ، چرا که مولفه های سلامت بسیار وسیع وگسترده بوده ونیاز به همکاری تمام دستگاه ها وارگان ها و سمن ها و حتی همه آحاد مردم دارد.


فرماندار بزرگترین سرمایه هر کشوری را نیروی انسانی آن کشور دانست وگفت : انسانهای خلاق ، نو آور ، نو اندیش دانش گرا انسانهایی هستند که با ایده های جدید وبصورت کاربردی در حوزه اجرا مورد موفق عمل نموده وعامل توسعه می باشد.

مهندس فرامرزی با تاکید سفارش مقام معظم رهبری در رابطه با سلامت گفت: عزیزانی که امنیت برقرار می کنند در راستای سلامت ،در امنیت ایفای نقش می نمایند و درواقع سلامت وامنیت مکمل یکدیگر بوده و در سایه اینها مسائل فرهنگی هم با سلامت و امنیت عجین شده وتوانسته در نوع نگرش کاربردی در عمل خودمان تاثیر گزار باشد .

در ادامه فرماندار گفت: بحث تحرک بدنی ونشاط اجتماعی ،تصادفات جاده ای و فاضلاب شهر محمدیار در واقع در امر سلامت ایفای نقش می کند که باید اقدامات لازم صورت گرفته و اجرایی شود.

دیگر سخنران جلسه حجت السلام دکتر ابراهیمی امام جمعه اهل تشیع نقده بود که در رابطه با سلامت گفت: در بهبود سلامت جسمی حتما مسائل روحی و معنوی تاثیر گزار بوده و سلامت روحی و روانی پایه و اساس جسمی بوده  و چتر سلامت همگانی است و همه نهادها و ارگانها بایستی با تعامل در پیشبرد سلامت جامعه تلاش نمایند.

ماموستا کلشی نژاد امام جمعه اهل تسنن نقده نیز گفت : امر سلامت یکی از عوامل مهم انسانی بوده و همانطوریکه سلامت جامعه از دیدگاه اسلام از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و زنده نگه داشتن یک انسان برابر است با زنده نگه داشتن کل جامعه بوده و همه ما باید در راستای ارتقای سلامت جامعه قدم برداریم.

دکتر محمد عبدلی مدیر شبکه بهداشت ودرمان و دبیر مجمع سلامت شهرستان نقده نیز طی سخنانی هدف اصلی مجمع سلامت را ارتقای شاخص های سلامت عنوان کرده و افزود: امروزه یکی از نیازهای اصلی حوزه سلامت اجتماعی شدن است وشبکه بهداشت ودرمان به تنهایی قادر به سلامت افراد نبوده ومشارکت همه نهادهای جامعه و مردم ، در حفظ و توسعه سلامت امری اجتناب ناپذیر بوده و سلامت مقوله گسترده ای است و نداشتن بیماری صرفا سلامت نیست بلکه داشتن روحی و روانی ونشاط نیز از دیگر ابعاد سلامت بوده که موجب تضمین ادامه زندگی ایده آل می باشد. 

سپس مدیر شبکه گزارش سیمای سلامت و عملکرد و اقدامات انجام گرفته در رابطه با حوزه سلامت شهرستان نقده را به صورت تصویری به همراه فیلم وتصاویر پخش گردید.


دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز ضمن تقدیر از هماهنگی نشست دومین مجمع سلامت در شهرستان نقده گفت: هدف از تشکیل مجمع سلامت نهادینه کردن موضوع سلامت در همه دستگاه های اجرایی ،سازمانها و سازمانهای مردم نهاد واجتماعی کردن سلامت و دیدگاه اجتماع محور می باشد.

رئیس دانشگاه افزود : شگل گیری مجامع سلامت ابتدا از دانشگاه علوم پزشکی جهت همکاری بین ادارات وسازمانها ونیز مشارکت مردمی در پیشبرد اهداف نظام سلامت از طریق وزارت بهداشت در وزارت کشور تصویب و در کشور به مرحله اجرا در آمد.

دکتر آقازاده ادامه داد: نقشه راه توسعه سلامت استان توام با عدالت ترسیم شده و تعداد ششصد هزار نفر در حاشیه شهرهای آذربایجان غربی ساکن هستند و از خدمات شهری و روستایی استفاده نمی کنند که برای این خانوارها پرونده سلامت تشکیل دادیم.

رئیس دانشگاه بیان داشت :بنا بفرموده مقام معظم رهبری ما باید توانمند باشیم فرق نمی کند چه در زمان جنگ ویا صلح باشد واگر برنامه داشته باشیم اهداف و وظایف مشخص شود شاخهای ما به بار خواهد نشست ونباید مشکلات را برای مردم بزرگ جلوه دهیم و باید امید ونشاط را در مردم زنده کنیم تا بتوانیم بر مشکلات غلبه نماییم.

وی در ادامه سخنان خود به برنامه ایرا پن  اشاره کرد و گفت : شهرستان نقده پتانسیل های خوبی دارد و در برنامه ایراپن و شناسایی و مدیریت بیماریهای غیر واگیر به توانست به شهرت جهانی دست یابد.


پایان بخش این مراسم قرائت بیانیه پایانی دومین مجمع سلامت شهرستان نقده توسط مهندس داراب کارشناس مسئول دبیرخانه سیاست گذاری سلامت استان و اهداء لوح سپاس به فعالین عرصه سلامت شهرستان بود.


 


١٦:٠١ - پنج شنبه ٣ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٦١١    /    تعداد نمایش : ٥٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج