صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
چهارشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٨
اخبار > ایجاد بستر مناسب برای مشارکت مردم در امر سلامت


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

ایجاد بستر مناسب برای مشارکت مردم در امر سلامت

این مطلب را  معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در دومین مجمع سلامت شهرستان بیان کرد.

دومین مجمع سلامت شهرستان مهاباد با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان،رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه،مدیر امور اجتماعی دانشگاه،مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ،دادستان ، مدیر شبکه ، اعضای شورای اداری و تامین ، اندیشمندان و سازمانهای مردم نهاد ،رئیس مرکز بهداشت،سرپرست بیمارستان،مسئولین و همکاران شبکه بهداشت و درمان مهاباد در سالن اجتماعات فرمانداری مهاباد آغاز شد.

فرماندار شهرستان مهاباد ضمن خیر مقدم به رئیس دانشگاه و هیات همراه بیان داشت:سلامت جایگاه رفیعی در جوامع امروزی دارد و مشارکت مردم در امر سلامت بسیار مهم و اساسی است هرزمان که مردم در این زمینه پای کار باشند توفیقات جامعه بیشتر می شود.


وی افزود: در زمینه آسیب های اجتماعی  باید این موضوع را اجتماع محور کرده، وقتی  مردم و گروه های مرجع و روشنفکران و نهاد های مردمی در این مسئله وارد شوند می توانند در این زمینه نقش فعال ایفا کنند. وی استفاده از ظرفیت نهادهای مدنی و ائمه جماعت را درگسترش ترویج فرهنگ سلامت در جامعه مهم برشمرد. پس باید بستر مناسب را برای مشارکت مردم در امر سلامت فراهم کنیم.

ایرج شجاعی اظهار داشت:امنیت و سلامت در جوامع امروزی دو مسئله مهم است. امروزه جوامعی می توانند پیشرفت نمایند که جامعه سالمی داشته باشند و نیازمند جامعه سالم ، افزایش آگاهی و سواد سلامت مردم می باشد یعنی اگر اطلاعات مردم در زمینه فرهنگ پیشگیری افزایش یابد آمار مبتلایان به بیماری های غیر واگیر دار همچون قلب و عروقی، تصادفات و سرطان ها کاهش می یابد.

وی ضمن تشکر از تلاشهای رئیس دانشگاه و نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی برای احداث بیمارستان 350 بیان داشت: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده مجوز احداث این بیمارستان از وزارت بهداشت اخذ گردید  و هم اکنون این بیمارستان به پیمانکار واگذار شده است که از رشد فیزیکی مطلوبی در فاز اول برخوردار است. بیمارستان 96 تختخوابی تامین اجتماعی  که مجوز احداث آن از وزارت رفاه اخذ شده به پیمانکار واگذار شده است. خوشبختانه جانمایی مکانی این دو بیمارستان در دو نقطه  شمالی و شرقی شهر از لحاظ مدیریت بحران بسیار مناسب می باشد.

وی اظهار داشت: شهرستان مهاباد با توجه با جاذبه های طبیعی و گردشگری دارای ظرفیت بسیار مناسب برای توریسم درمانی می باشد و هر ساله تعداد زیادی از گردشگران ایرانی و خارجی از این شهرستان بازدید می کنند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد اظهار داشت: در شهرستان مهاباد با توجه به موقعیت جغرافیای جهت تامین کیفی و کمی آب اقداماتی همچون راه اندازی تصفیخانه آب برای بالا بردن کیفیت آب شهری و  در روستا های بالا دستی با کمی آب و در روستاهای پایین دست به دلیل مجاورت با دریاچه ارومیه از لحاظ کیفی با مشکل مواجه هستیم که با اجرای برنامه لوله کشی برای 140 روستا در آینده مشکلات کمی و کیفی برای روستائیان عزیز مرتفع می شود و برگزاری اولین برنامه ایمنی آب بعد از مرکز استان در مهاباد اقدام مناسبی را برای یکی از حیاتی ترین موضوعات بنیادی سلامت در شهرستان انجام داده است.

وی افزود:  دانشکده پرستاری مهاباد که دارای رشد فیزیکی بیش از 95 درصد می باشد با پیگیری های رئیس دانشگاه و نماینده محبوب با ایجاد انشعابات حاملهای انرژی برای فضای فیزیکی قدم های اولیه را برای راه اندازی ساختمان برداشته است و در سال جاری نیز تعداد 20 نفر دانشجو در مقطع کارشناسی پرستاری جذب کرده است امیدواریم با حمایتهای دکتر آقازاده در سال آینده شاهد بهره برداری از ساختمان این دانشکده باشیم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

در ادامه مراسم بیانیه دومین مجمع سلامت شهرستان مهاباد توسط مهندس داراب  قرائت و لوح تقديري از طرف رئيس دانشگاه علوم پزشکي به فرماندار مهاباد اهدا شد و  از 25 حامي سلامت و پیشتاز کمک به حوزه بهداشت درمان مهاباد با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان  آذربایجان‌غربی  و معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان مهاباد تقدیر شد.

 

 


١٧:١٤ - پنج شنبه ٣ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٥٩٨    /    تعداد نمایش : ١٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج