صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
دوشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٨
اخبار > دومین مجمع سلامت شهرستان ماکو


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش قهرمانزاده مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ماکو

دومین مجمع سلامت شهرستان ماکو

  دومین مجمع سلامت شهرستان ماکو با حضور امام جمعه ، مدیر عامل منطقه آزاد ماکو ، فرماندار ، کارشناس مسئول دبیرخانه سیاست گذاری دانشگاه ، مدیر و مسئولین شبکه بهداشت و درمان ماکو ،مدیر و نمایندگان شبکه های بهداشت و درمان شوط و پلدشت ،  روسای ادارات شهرستانی و جمعی از خیرین عرصه سلامت در مورخه سی ام دیماه در محل سالن جلسات سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار گردید .

دکتر صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو و دبیر مجمع سلامت شهرستان در ابتدای جلسه ضمن  بیان اهداف جلسه و لزوم مسئولیت پذیری و مشارکت اجتماعی در ارتقای سطح سلامت جامعه ، به ارائه سیمای سلامت شهرستان و بیان موضوعات اولویت دار حوزه سلامت شهرستان پرداخت و در پایان سخنانش  خواستار مشارکت اجتماعی تمامی ارگانها در پیشبرد اهداف سلامت شد .

دکتر صمدی در ادامه افزود : چالشهای بزرگ انتخاب شده ، نیاز به چیزی فراتر از احساس وظیفه دارد و برای رسیدن به رویای آینده سلامت ، می بایستی شرایط محقق شود و تحقق این شرایط نیاز به همت و اراده بزرگ و مشارکت خیرین و تمامی مردم و مسئولین  در هر پست و مقام می باشد .

حجت الاسلام حاج آقا هاشمی امام جمعه ماکو نیز با اشاره به احکام و دستورات دینی در مورد سلامت انسان افزود : تضمین سلامت انسان در گرو عمل به احکام الهی است .

دکتر محمدرضا عبدالرحیمی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز توسعه مناطق آزاد را منوط به توسعه جامعه محلی دانست و افزود: ارتقای شاخص های سلامت و بهداشت که زیربنای توسعه است رویکرد جدی و اصلی سازمان منطقه آزاد ماکو بوده و برای دستیابی به این اهداف مهم توسعه جامعه محلی ضروری به نظر می رسد و برای توسعه جوامع محلی نیز ، مشارکت خیرین و مردم ضروری می باشد .

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو در ادامه سخنانش از تدوین برنامه های اساسی در حوزه سلامت و بهداشت و درمان منطقه خبر داد و افزود: به منظور هدایت و ارتقاء وضع موجود با نشست مشترک و تصمیم گیریهای لازم با حضور روسای شبکه های بهداشت و درمان و مسئولین سازمان منطقه آزاد باید به حداقل های استاندارد بهداشت برسیم .

حسین عباسی فرماندار و رئیس مجمع سلامت شهرستان نیز از زحمات و تلاشهای فعالان حوزه سلامت شهرستان که باعث تغییرات چشمگیر و قابل مشاهده در حوزه سلامت شهرستان گشته است ،  تقدیر نمود و بر مشارکت اجتماعی و تعامل تمامی ارگانها در دستیابی به اهداف سلامت و توسعه جامعه  تأکید نمود .

در ادامه برنامه هریک از ادارات شهرداری ماکو ، بهزیستی ، آب و فاضلاب شهری ، راهداری و حمل و نقل جاده ای ، شهرداری بازرگان با ارائه پاور پوینت برنامه ها ، فعالیتها و چالشهای موجود در حوزه فعالیت سازمان مربوطه را برای حاضران تشریح نمودند .

قرائت بیانیه پایانی دومین مجمع سلامت شهرستان توسط دکتر یادگاری مدیر غذا و داروی منطقه آزاد ماکو ، و همچنین قرائت مصوبات دومین مجمع سلامت شهرستان توسط مهندس داراب کارشناس مسئول دبیر خانه سیاست گذاری سلامت دانشگاه و پخش کلیپ از رئوس برنامه ها و عملکرد واحدهای شبکه بهداشت و درمان ماکو و تجلیل از فعالان عرصه سلامت ماکو از دیگر برنامه های اجرایی در دومین مجمع سلامت شهرستان بود .

لازم بذکر است در این مراسم شورا و دهیار روستای قره تپه به نمایندگی از طرف اهالی روستا نیز با اهداء هدایایی از دکتر صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو، دکتر احمدی پزشک و دکتر میر آهنگری دندانپزشک شاغل در مرکز خدمات جامع سلامت قره تپه تجلیل نمودند .


 


١٨:١٥ - سه شنبه ١ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٥٧٣    /    تعداد نمایش : ١٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج