صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
چهارشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٨
اخبار > برگزاری دومین مجمع سلامت پیرانشهر


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش کاظمی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر

برگزاری دومین مجمع سلامت پیرانشهر

  دومین مجمع سلامت شهرستان پیرانشهر با حضور فرماندار ، مدیران عرصه سلامت ، روسای ادارات شهرستان ، اعضای شورای شهر ، خیرین عرصه سلامت و همکاران شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر روز یکشنبه 29 دی ماه در سالن اجتماعات فرمانداری پیرانشهر برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سیدعلی ترابی فرماندار و رئیس مجمع سلامت شهرستان پیرانشهر  با اشاره به اینکه سلامت جامعه تنها مرتبط به یک فرد ، ارگان و نهاد خاصی نیست ، تاکید کرد: برای دستیابی به سلامت جامعه نیاز به همکاری کلیه ارگانها می باشد و باید با استفاده از ظرفیت های موجود چالش های این حوزه را کاهش دهیم .

فرماندار پیرانشهر با اشاره به اهمیت ارتقاء سلامت افزود : عدالت در سلامت حق همه افراد هست که از طریق مسئولیت پذیری مسئولان کلیه ادارات امکانپذیر است.

وی در خصوص انتظارات شهروندان شهرستان افزود: امیدواریم در خصوص جداسازی اورژانس از درمانگاه اقدامات سریع انجام گیرد .

در ادامه مراسم دکتر حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیرانشهر و دبیر مجمع سلامت شهرستان به ارائه سیمای سلامت شهرستان و بیان موضوعات اولویت دار حوزه سلامت ،همچنین شرح انتظارات از دستگاههای اجرائی پرداخت.

مدیر امور آب و فاضلاب پیرانشهر مهندس وحیدوند در خصوص مسائل و مشکلات مربوط به آب و فاضلاب مناطق حاشیه شهر (مناطق خارج از محدوده شهر) که یکی از چالشهای انتخابی مجمع سلامت بود ، اعلام کرد : با وجود اینکه مناطق خارج از محدوده شهر بدلیل موانع و مشکلات قانونی از طرف مراجع ذیربط از دستور کار این امور خارج می باشد اما نسبت به توسعه شبکه آبرسانی این مناطق اقدامات صورت گرفته است.

وی ادامه داد : برای توسعه مناطق داخل محدوده شهر مجموعا نیاز به 107 میلیارد ریال می باشد که وی استفاده از طرفیت این مجمع در جذب اعتبارات مورد نیاز را خواستار شد.

مهندس الماسی رئیس اداره راه و شهرسازی نیز در خصوص چالش افزایش حوادث ترافیکی بویژه مرگ کودکان بعلت نامناسب بودن جاده های مواصلاتی بخصوص دو بانده کردن جاده نقده به پیرانشهر گفت : برای دو بانده کردن این جاده نیاز به تخصیص اعتبارات ویژه بوده بطوریکه برای هر کیلومتر نیاز به 30 میلیارد ریال می باشد.

وی ادامه داد : از طرف پیرانشهر 5 کیلومتر دو بانده شده است و دو بانده کردن جاده در اولویت می باشد.

مهندس امین عشایری رئیس مرکز بهداشت پیرانشهر در دومین مجمع سلامت ضمن جمع بندی نهایی و بیان مصوبات گفت : مقوله اجتماعی شدن سلامت ، رویکردی نوین برای تامین مشارکت مردم و همکاریهای بین بخشی در سلامت است ، امید است این مجمع بتواند در جهت اجتماعی شدن سلامت ، مشارکت مردم و همکاریهای بین بخشی موثر باشد.

دومین همایش مجمع سلامت شهرستان پیرانشهر با قرائت بیانیه پایانی این مجمع از سوی رئیس مرکز بهداشت پیرانشهر و اهدای لوح تقدیر و تجلیل از خیرین بزرگوار و دستگاه های فعال در عرصه سلامت شهرستان پیرانشهر به پایان رسید.


 


١٦:٤١ - يکشنبه ٢٩ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٥٣٢    /    تعداد نمایش : ١٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج