صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
پنج شنبه ٠٣ مهر ١٣٩٩
اخبار > برگزاری دومین مجمع سلامت شهرستان سلماس


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش گنجه یان مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سلماس

برگزاری دومین مجمع سلامت شهرستان سلماس

صبح سه شنبه 24 دیماه دکتر جواد آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی و هیئت همراه با حضور در فرمانداری شهرستان سلماس میهمان ویژه دومین مجمع سلامت شهرستان سلماس بود .

در این جلسه مرتضی اصغری فرماندار و رئیس مجمع سلامت شهرستان ضمن عرض خیر مقدم و عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه ، شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای سانحه هوایی خدمت میهمانان و اعضاء حاضر گفت : توسعه کشور نیاز به مشارکت همگانی دارد و وظیفه چنین مجامعی ، ساماندهی و اجتماعی کردن مشارکتهای مردی است .

اصغری در بیان شرح اقدامات انجام یافته در خصوص مصوبات اولین مجمع سلامت شهرستان که در سال 1397 برگزار گردید چنین گفت :

1-    خرید ، نصب و راه اندازی دستگاه سی تی اسکن بیمارستان خاتم الانبیاء

2-    تکمیل و تجهیز و راه اندازی کلینیک تخصصی جدیدالاحداث بیمارستان خاتم الانبیاء

3-    تجهیز بخش دیالیز بیمارستان به 7 دستگاه جدید دیالیز

4-    جذب 7 پزشک متخصص جدید برای بیمارستان که میتوان به 2 پزشک طب اورژانس که از ضروریات این شهرستان بود اشاره کرد .

5-    پیگیری پروژه بیمارستان جدیدالاحداث شهرستان که بعد از چند سال شروع به اجرای پروژه نموده و با عنایتهای ویژه وزیر بهداشت از 160 تخت به 260 تخت افزایش یافت .

6-    تکمیل و اتمام پروژه های مراکز جامع سلامت شهری شهید همراز و روستایی کوزه رش

در ادامه اصغری به کمبودهای موجود در حوزه سلامت شهرستان مخصوصا وضعیت ساختمانهای ستاد شبکه و مرکز بهداشت و همچنین وضعیت دانشکده پرستاری اشاره نموده و خواستار مساعدتهای قابل توجهی از طرف ریاست دانشگاه شد .

دکتر جواد آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز طی سخنانی در خصوص اهمیت برگزاری مجامع سلامت در شهرستانها چنین گفت : با تشکیل کارگروههای اختصاصی و همکاری ادارات و سازمانهای مرتبط و همچنین جذب سرمایه گذار در بخش خصوصی می توان امور فعلی را مدیریت نموده و نیز شکل گیری معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت نیز در جهت همکاری سایر سازمانها و ادارات و مشارکت مردمی برای ارتقای شاخصهای بهداشتی بود  .

دکتر آقازاده افزود : پایه ریزی و تشکیل همکاری بین ادارات و سازمانها و نیز مشارکت مردمی در پیشبرد اهداف نظام سلامت ابتدا از دانشگاه علوم پزشکی استان انجام شد و سپس از طریق وزارت بهداشت در کلیه دانشگاههای کشور اجرایی شد .

دکتر آقازاده در خصوص ساختمان جدید دیالیز بیمارستان خاتم الانبیاء سلماس گفت : با پیگیری های انجام شده از طریق مجمع خیرین استان و شهرستان بعد از تکمیل پروژه ، ما آمادگی تجهیز این بخش را داریم و در اسرع وقت این امکان صورت خواهد گرفت .

 

دکتر جباری مدیر شبکه بهداشت و درمان سلماس نیز با ارائه سیمای سلامت شهرستان و همچنین چالشهای پیش روی این شهرستان که می توان به مدیریت جمع آوری و دفع پسماند شهری با رویکرد تفکیک از مبداء ، صنایع مجسمه سازی پلی استر در سطح شهرستان سلماس ، حصارکشی اطراف کانالهای آب روستاها اشاره کرده و از ادارات و سازمانهای مرتبط در خواست همکاری و مساعدتهای لازم را نمود .

در ادامه برنامه نماینده شهرداری ، رییس اداره آب و فاضلاب روستایی و بخشدار مرکزی در خصوص چالشهای گفته شده راهکار و پیشنهادات خود را ارائه دادند .

مراسم با قرائت بیانیه پایانی دومین مجمع سلامت توسط دکتر روشنک مرحمتی رییس مرکز بهداشت سلماس و تقدیر از خیرین عرصه سلامت و ادارات فعال و همکار در این عرصه با شبکه بهداشت و درمان پایان یافت .

گفتنی است در این جلسه مجمع سلامت دکتر مهران میرزایی مسئول دبیرخانه سیاستگزاری سلامت دانشگاه نیز حضور داشت . 


١٩:١٦ - سه شنبه ٢٤ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٤٥٢    /    تعداد نمایش : ٣٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج