صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
پنج شنبه ٠٣ مهر ١٣٩٩
اخبار > جلسه هم اندیشی و هماهنگی اجرای هفته "پویش ملی مبارزه با سرطان "


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مجرد مسئول روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه

جلسه هم اندیشی و هماهنگی اجرای هفته "پویش ملی مبارزه با سرطان "

پویش ملی مبارزه با سرطان از سال 1392 برای نیل با هدف کاهش بروز و مرگ و میر ناشی از سرطان و بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان ، با شعار " سرطان قابل پیشگیری و درمان است، با خود مراقبتی و امید" در دانشگاه های علوم پزشکی سطح کشور آغاز شده است ، امّا برای رسیدن به این هدف لاجرم می بایست از مشارکت سیاستگزاران و مجریان سلامت اعم از درون و برون بخشی برای افزایش اگاهی و جلب مشارکت مردم در کنترل عوامل خطر سرطان در خصوص قابل پیشگیری بودن سرطان و شیوه های آن و اصلاح باورهای نادرست در خصوص سرطان ( از جمله درمان ناپذیر بودن آن- مسری بودن آن و ...) براساس نیازهای منطقه ای و استانی بهره جست.

دراین راستا و باعنایت به معرفی هفته پویش ملی مبارزه با سرطان از 1 تا 7 بهمن ماه ، جلسه ای با حضور مدیران / رؤسا و نمایندگان امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ، مشاور رییس دانشگاه در امور بانوان ، خانه مشارکت های مردمی ، مدیریت امور اجتماعی ، روابط عمومی دانشگاه ، معاونت غذا و دارو،  کارشناسان بیماری های غیر واگیر  و آموزش و ارتقای سلامت مرکز بهداشت شهرستان ارومیه در محل سالن کنفرانس معاونت  بهداشت دانشگاه در روز یکشنبه 22 دیماه برگزار گردید.


در این جلسه، دکتر حقیقی معاون فنی مرکز بهداشت استان، ضمن اشاره به این موضوع که بیماری سرطان به همراه بیماری های قلبی و عروقی ، بیماری های مزمن ریوی و دیابت درصد قابل توجهی از علل موارد مرگ را در کشور و استان به خود اختصاص داده است خاطر نشان کرد براساس گزارش نظام کشوری ثبت سرطان به طور متوسط سالانه تعداد 5000  مورد جدید در استان شناسایی و کشف می گردد .

وی در ادامه به نتایج آخرین پیمایش ملی مراقبت بیماری های غیرواگیر و عوامل خطر مربوط به این دسته از بیماریها ( کم تحرکی ؛ استعمال دخانیات، چاقی و ... ) در سطح کشور و استان آذربایجان غربی پرداخت.

جلسه با ارائه گزارش عملکرد حوزه معاونت بهداشت دانشگاه در طی سال های گذشته و انتظارات حوزه بهداشت در "پویش ملی مبارزه با سرطان"  و زمینه های مشارکت سایر دستگاه ها و سازمان های ذیربط از جمله برنامه های تبلیغی و حمایت طلبی ، برنامه های آموزشی مردمی و برنامه های مرتبط با جلب مشارکت سیاستگزاران تداوم یافت .

این جلسه با پرسش و پاسخ ،  بیان نکته نظرات و پیشنهادات هر یک از حاضرین براساس رسالت های سازمانی / اداری و با اعلام همکاری ایشان برای برگزاری هرچه بهتر این پویش خاتمه یافت .

 

گروه پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر

 


١٠:٣٢ - سه شنبه ٢٤ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٤٣٤    /    تعداد نمایش : ٢٢١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج