صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
شنبه ٠٥ مهر ١٣٩٩
اخبار > پایش مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان مهاباد توسط ارزیابان معاونت بهداشتی


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

پایش مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان مهاباد توسط ارزیابان معاونت بهداشتی

در بازدید معاون اجرایی و مسئول پزشک خانواده و کارشناس گسترش معاونت بهداشتی دانشگاه نحوه ارائه خدمات به روستائیان در مراکزخدمات جامع سلامت و معین روستایی مورد ارزیابی قرار گرفت.

دکتر ولی زاده معاون اجرایی مرکز بهداشت استان ، دکتر بانی مسئول پزشک خانواده،صادقی کارشناس گسترش معاونت بهداشتی دانشگاه،رئیس مرکز بهداشت و مسئول واحد گسترش از مراکز خدمات جامع سلامت و معین فعال در سطح شهرستان مهاباد بازدید کردند.

دکتر ولی زاده در این خصوص اظهار داشت: هدف از این بازدید ارزیابی کمی و کیفی ارائه خدمات در مراکز خدمات جامع سلامت کاولان،کوشکدره و خلیفان و معین بیمه روستایی بود.

وی بیان داشت:به 73 هزار نفر جمعیت روستایی شهرستان مهاباد در14 مرکز خدمات جامع سلامت ، خدمات سلامت ارائه می شود.

وی خاطرنشان ساخت:مرکز بهداشت شهرستان باید اقدام به تامین خدمات از نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت به عنوان مرکز معین نماید و پزشکان مراکز فاقد امکان بیتوته را در نوبت شیفت برای خدمت در مرکز معین قرار دهد. در اینصورت، باید اطلاع رسانی کافی به مردم برای مراجعه به مرکز معین در ساعات غیراداری و روزهای تعطیل صورت گیرد.

دکتر ولی زاده ادامه داد: ارائه خدمات تشخیصی ، مراقبتی، تزریقات و سرم تراپی با تعرفه دولتی برای روستائیان در مراکز معین بیمه روستائی و خدمات مراقبت از مادران باردار،مراقبت کودک،سالمندان و میانسالان،تغذیه،تشکیل پرونده الکترونیکی در سامانه سیب،ارائه خدمات فعالبه جمعیت تحت پوشش بر اساس شرح خدمات،پیگیری مراقبت بیماران و افراد در معرض خطر،شناسایی عوامل و مشکلات اثر گذار در منطقه و ... در مراکز خدمات جامع سلامت انجام می شود.

وی اظهار داشت: در راستای اجرای طرح تحول سلامت، هزینه‌های درمان افراد تحت پوشش برنامه پزشک خانواده کاهش چشمگیری داشته است و افرادی که تحت پوشش برنامه پزشک خانواده قرار دارند در صورت رعایت مسیر ارجاع، میزان تعرفه پرداختی آن‌ها به بیمارستان‌های دولتی برای بیمه شدگان کمتر از 10 درصد می‌باشد.

دکتر ولی زاده اضافه کرد: 2مرکز خدمات جامع سلامت به عنوان مرکز معین خدمات ارائه می‌دهدکه این مراکز در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح  تا 12 شب فعال بوده و در ایام روز‌های غیر تعطیل از ساعت ۴ بعد ازظهرتا 12 شب فعال می‌باشد.


 


١٠:١٠ - يکشنبه ٢٢ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٣٩٢    /    تعداد نمایش : ٤٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج