صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٩
اخبار > مسمومیت در دانش آموزان وجود نداشت


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

مسمومیت در دانش آموزان وجود نداشت

در پی انتشار خبر مسمومیت تعدادی از دانش آموزان دختر بعلت مصرف کیکهای مشکوک در روستای حاجی پیرلوی ارومیه دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در ارتباط تلفنی زنده با بخش شبانگاهی خبر 20 صدا و سیمای استان در این خصوص گفت: حدود ساعت 10 صبح امروز از یکی از مدارس با 115 تماس گرفتند و اعلام کردند که چند نفر از دانش آموزان دختر دچار شکم درد و تهوع شده اند که توسط همکاران 115 به بیمارستان طالقانی منتقل شدند و البته یک عده ای از بچه ها را هم خانواده هایشان به بیمارستان آوردند .

وی افزود: در بیمارستان این عزیزان تحت نظر متخصصین مربوطه و آزمایشات لازم قرار گرفتند . بررسی های اولیه انجام شد و مشخص گردید که مسمومیت نیست و گویا در داخل کیک یکی از بچه ها قرصی پیدا شده بود که قرص هیوسین بوده است و در واقع هیچ مشکلی نبود و بیشتر اضطراب و فشار روانی بوده که این بچه ها را ترسانده بود علی ایحال بچه ها همه مرخص شدند و مشکل خاصی نبود  .

دکتر آقازاده تصریح کرد: آن چیزی که هست در بحث مواد غذایی که وزارت بهداشت درمان هم اعلام کردند به نظر می رسد که در خط تولید و توزیع مشکلی نداریم چون بسته بندی های این کیکها  براحتی  باز می شوند و با چسب می شود آن را بست  و می توان قرصها را بصورت عمدی در داخل آن قرار داد که در برخی از نقاط کشور هم این دیده شده است که البته در استان هم 3 مورد بوده و آنها را آنالیز کردیم که بیشتر هیوسین ، اسامینوفن و ایبوبروفن بوده و مواد مخدر نبوده است . البته نیروی انتظامی و سیستم امنیتی هم دارند رصد می کنند.

دکتر آقازاده همچنین گفت: خواهشی که از والدین محترم و اولیای مدارس دارم ، مواد غذایی را از فروشگاهها یا توزیع کنندگان مجاز تهیه کنند .

وی در خصوص این سوال که خبر منتشر شده در خصوص پلمپ واحد تولید کیک های مشکوک  آیا صحت دارد یا خیر گفت: خیر صحت ندارد و این واحدهایی که هست معمولاً در مدارس که دیده می شود فرض کنید یک دفعه 200 عدد کیک وجود دارد که همه  اینها  را پلمپ کرده و بعد آنالیز می کنند که از هیچکدام از اینها هیچ چیزی پیدا نکردند یعنی قرصی پیدا نشده است و فقط بصورت موردی بوده است .

 


٢٠:٤٤ - شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٧٨٥٩    /    تعداد نمایش : ٥٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج