صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٩
اخبار > سلامت مردم، مسئولیت اجتماعی هرسازمان و نهادی است


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش محمدی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سردشت

سلامت مردم، مسئولیت اجتماعی هرسازمان و نهادی است

جلسه شورای خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان سردشت  با حضور نمایندگان اقشار و اصناف مختلف در محل سالن شهرداری سردشت برگزارشد.

دکتر روژان قادری سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سردشت در جلسه شورای خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان سردشت  که با حضور نمایندگان اقشار و اصناف مختلف برگزار شد، ابراز داشت: سلامت اجتماعی و اجتماعی بودن سلامت امروز مقوله مهمی به شمار می رود وسلامت مردم، مسئولیت اجتماعی هرسازمان و نهادی است .

وی بر ضرورت جلب مشارکت در ارتقای سلامت اجتماعی تاکید کرد و افزود: افرادی که می توانند در تامین سلامت اجتماعی کمک کار باشند باید شناسایی شوند، آن ها شریک سلامت هستند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان سردشت  با اشاره به اهمیت تشکیل خانه مشارکت مردم در سلامت خاطرنشان کرد: مشکلات حوزه سلامت ملموس است اما توانمندی و پتانسیل این حوزه نیز اگر توسط رسانه ها به جامعه معرفی شود و باعث افزایش سواد سلامتی مردم شوند، بسیار می تواند موثر باشد.

خالد ابراهیمی کارشناس امور اجتماعی شبکه بهداشت و درمان در این جلسه، خانه مشارکت را فضائی دانست برای تعامل شبکه های مختلف مردمی و مشارکت در فرایند تدوین ، اجرا و ارزشیابی برنامه های سلامت در سطح شهرستان وتصریح نمود: اجزاء اصلی خانه مشارکت را نماینده سمن ها ، معلمان ، رسانه ها ، روحانیون ، اصناف و ... تشکیل می دهند.

کارشناس امور اجتماعی ،نتیجه مشارکت مردم را افزایش سواد سلامت و توانمندی های فردی ، ارتقاء سطح سلامت فردی به دنبال افزایش رضایت ناشی از مشارکت داوطلبانه ، افزایش حمایت اجتماعی  در پی افزایش ارتباطات اجتماعی و سهولت دسترسی و پوشش خدمات برای اقشار آسیب پذیر و تحقق عدالت عنوان کرد.

مهندس ابراهیمی عدم آگاهی مردم نسبت به حقوق و مسئولیت های خود، عدم آگاهی و شناخت  مردم از سلامت برشمرد.


 


١٠:٤٥ - چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٧٧٩١    /    تعداد نمایش : ٥١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج