صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨
اخبار > تحقق شعار عدالت در سلامت با اجرای طرح تحول


  چاپ        ارسال به دوست

تحقق شعار عدالت در سلامت با اجرای طرح تحول

این مطلب را دکتر بهزاد در دومین کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان بیان کرد.

دکتر بهزاد سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد در این کارگروه ضمن تبریک روز خبرنگار بیان داشت:خبرنگاران عزیز ایران به سبب آگاهی که دارند در قبال باور ها و اعتقادات مردم ، منافع ملي ، تجاوز فکری ، اندیشه بیگانگان به مرز فکری کشور مسئولند و این مسئولیتها نه تنها کار رسانه ها را محدود نمی کند بلکه فرصتی را فراهم می نماید که در دفاع از  حریم مقدس نظام هرکاری را که می توانند انجام دهند .

وی افزود: شعار امسال سازمان بهداشت جهانی مراقبت های اولیه سلامت راهی به سوی پوشش همگانی سلامت می باشد که در راستای تحقق این شعار، بسته خدمات سلامت کارکنان دولت به تمام دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است و انتظار می رود که مدیران ادارات در راستای اجرای دستور العمل های مربوطه قدم بردارند.

وی اظهار داشت: اقدامات متعددي در شبکه بهداشت و درمان مهاباد در راستای تحقق اهداف سلامت برداشته شده که عبارتند از تشکیل فعالیتهای حوزه سلامت برای اجرایی کردن مقوله سلامت ، پیام گذاران سلامت ،خانه مشارکت مردم ، کانون سلامت ، اجرای موفقیت آمیز طرح ملی فشار خون در مهاباد که جزو  شهرستانهای برتر در سطح استان بود و در مرحله راستی آزمایی نیز از شهرستانهای پیشتاز در استان بود.

دکتر بهزاد خاطرنشان ساخت: در راستای اجرای برنامه طرح تحول و ارتقا سلامت  مراقبتها  در سطح شهرستان به صورت فعال در آمده و قبلا كه رده های خاصی از جمعيت  تحت پوشش مراقبتي قرار داشتند و پس از اجرای این طرح تمام گروه های سنی تحت پوشش قرار گرفتند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت: با حمایتهای ریاست دانشگاه علوم پزشکی و پیگیری های نماینده شهرستان مجوز دانشکده پرستاری اخذ شد و در سال جدید این شهرستان پذیرای 20 نفر دانشجوی پرستاری می شود ، احداث بیمارستان 350 تختخوابی شهرستان مهاباد و 96 تختخوابی تامین اجتماعی و اخذ مجوز احداث خانه های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت با هدف خارج شدن از حالت استیجاری و تملک ساختمانهای این مراکز در راستای شعار عدالت در سلامت برای شهرستان مهاباد انجام گرفته است.

دکتر بهزاد در پایان با اشاره به مشکلات بهداشتی شهرستان اظهار داشت: مشکل ترافیکی سه راه منتهی به خیابان بیمارستان جهت تردد آمبولانسهای بیماران اعزامی و اورژانس 115 ، حل مشکل سگ های بلا صاحب ،حل مشکل صدور مجوز محل زمین احداث پایگاه جاده ای دریاز در مسیر جاده مهاباد به ارومیه ،عدم  قطع انشعابات حاملهای انرژی توسط ادارات مربوطه برای مراکز خدمات رسان حوزه سلامت ،تامین سوخت زمستانی برای خانه هاي بهداشت باهمكاري هاي درون و برون بخشي بزودي مرتفع مي شود.

خشایار صنعتی معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندار شهرستان مهاباد بیان داشت: مشکل ترافیک سه راه بیمارستان در آینده نزدیک و با تصمیم شورای ترافیک شهرستان مرتفع می شود. آموزش و پرورش و بهزیستی  از جمله سازمانهایی که با مسائل اجتماعی و روانی مردم جامعه در گیر هستند و لازم است که همکاری حوزه بهداشت و سلامت روان و تغذیه سالم از این نهادها آغاز شود چون مستقیما با خانواده ها طرف هستند و خانواده از ابتدایی ترین نهاد اجتماعی جامعه محسوب می شود.

وی افزود: کالاهای آسیب رسان در کمیته های امنیت اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر و کالا های قاچاق مورد بحث و بررسی قرار گرفته این کالاها در مکان های و مراکز عمومی شهرستان توزیع می شود و قلیانسراها یک مسئله ای است که از قبل هم بوده و سبب آسیب رساندن به سلامت جسمی و روانی مردم شده است و با افراد متخلف که به توزیع کالاهای آسیب رسان اقدام می کنند برخورد می شود .

وی اظهار داشت: محوطه حیاط بیمارستان بزودی با مشارکت خیرین و پیگیری های انجام شده توسط شبکه بهداشت و درمان مهاباد آماده بهره برداری خواهد شد و ساماندهی سگ های بلاصاحب باید به طور جدی توسط شهرداری مهاباد اجرا و پیگیری گردد چون سلامت شهروندان مهاباد در اولویت اول فرمانداری قرار دارد.


 


١٤:٠٦ - چهارشنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٩٢١    /    تعداد نمایش : ١٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج